Szef Facebooka zaskakuje. Założyciel społecznościowego giganta Mark Zuckerberg powiedział podczas NewSchools Summit w Kalifornii (USA), że dzieci poniżej 13. roku życia powinny mieć możliwość legalnego korzystania z Facebooka ze względów… edukacyjnych. Dziś legalne konto na portalu mogą mieć użytkownicy, którzy ukończyli 13 lat. “W przyszłości oprogramowanie i nowe technologie pozwolą ludziom uczyć się od ich kolegów” – prawił Zuckerberg.

Facebookowa granica wieku jest sztuczna i każdy może ją obejść. Wystarczy skłamać przy zakładaniu konta podając fałszywy wiek by móc zostać członkiem wirtualnej społeczności. Obecnie z Facebooka korzysta 7,5 miliona kłamców https://www.fejsik.pl/75-miliona… , 5 mln z nich nie ma ukończonych 10 lat.

Zuckerberg ma rację, bo walka z nielegalnymi użytkownikami Facebooka to walka z wiatrakami. Co z tego, że administratorzy serwisu codzienne kasują 20 tys. dziecięcych kont dziennie, skoro najmłodsi internauci zakładają nowe. Zniesienie granicy wieku na Facebooku nie leży jednak tylko w gestii właścicieli portalu. Na przeszkodzie stoi prawo federalne USA – tamtejsze przepisy stanowią, że użytkownikami portalu mogą być osoby, które mają skończone 13 lat.

“Moja filozofia jest taka, że edukować należy od najmłodszych lat życia” – argumentował swój pomysł szef Facebooka. Mark Zuckerberg podkreślił, że dołoży wszelkich starań, aby dzieci na portalu były bezpieczne.

Czy młodemu miliarderowi można wierzyć na słowo? Na Facebooku aż roi się od zwyrodnialców – amerykańskie sądy są obłożone sprawami dotyczącymi m.in. rozpowszechniania dziecięcej pedofilii na Facebooku, nadto zboczeńcy często wykorzystują portal do wabienia ofiar. Zniesienie granicy wieku to pieśń przyszłości. Jednak niedalekiej, bo społecznościowy gigant ma nowy sposób na walkę z pedofilią – wdroży technologię PhotoDNA, służącą do wykrywania nadużyć https://www.fejsik.pl/Facebook-m… .

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

One Reply to “Zuckerberg: Facebook powinien być dostępny dla dzieci poniżej 13. roku życia”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *