Społecznościowy mesjasz Mark Zuckerberg stracił mnóstwo pieniędzy i wypadł z pierwszej dziesiątki największych miliarderów branży IT – donosi agencja Bloomberg. Powód? W piątek akcje Facebooka spadły do rekordowo niskiego poziomu.

Papiery zanurkowały o 4 proc. do 20,04 dol. za akcję. Tak źle jeszcze nie było.

Po spadkach Mark Zuckerberg jest wyceniany na 10,2 mld dol. W Indeksie Miliarderów Bloomberga (Bloomberg Billionaires Index) o 400 mln dol. wyprzedził go James Goodnight, współzałożyciel SAS Institute.

Czy 28-letni szef Facebooka przejął się finansowym tąpnięciem? Raczej nie. Choć Ron Florance z Wells Fargo Private Bank twierdzi, iż z „emocjonalnego punktu widzenia” Zuckerberg może się niepokoić. Choć priorytetem miliardera jest rynkowa pozycja Facebooka, nie jego własny portfel.

Taka strata to dla Zuckerberga drobnostka.

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

5 Replies to “Zuckerberg już nie taki bogaty

  1. pejsaty i jego banda zmanipulowali akcjami tak ze jak zwykle zwykle szaraki poplynely i byly ich sponsorami. narod wybrany tak dziala od tysiecy lat

  2. smiejecie sie a nie jeden z was chcialby miec przynajmniej 1/100 z tych 400mln ktore stracil ;p i nie jeden z was chodzilby z jeszcze glupsza grzywka co by miec takie pieniadze jak on ;p

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.