Ci ludzie są niezłomni. Dopiero co Sejm znowelizował ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii, a zwolennicy legalizacji dalej walczą na Facebooku o pełną legalizację marihuany. Tym razem zbierają podpisy.

W myśl nowych przepisów w szczególnych przypadkach prokurator będzie mógł odstąpić od ścigania za posiadanie nieznacznych ilości narkotyków. Warunek jest jeden: przyłapana osoba nie może być dilerem. Nowe prawo jest bez wątpienia furtką dla dilerów; ci zawsze będą mogli powiedzieć, że to, co przemycają za pazuchą, jest na własny użytek.

“Zbieramy 5 mln podpisów na legalizację marihuany. Dołącz do naszej petycji! Zaproś swoich znajomych do tego wydarzenia. Wspólnymi siłami może się uda! – apelują na stronie wydarzenia Zbieramy 5.000.000 podpisów na legalizację marihuany !!! http://www.facebook.com/event.p… organizatorzy kolejnej akcji z marihuaną na sztandarach. Strasznie dużo tu wykrzykników, kapitalików i podnieconych zwolenników.

W społecznościowej inicjatywie już bierze udział blisko 95 tys. osób. Zbierają podpisy, które pewnie niebawem wręczą zaprzyjaźnionym politykom.

Zwolennicy legalizacji z Facebooka coraz częściej podnoszą argumenty ekonomiczne: “Państwo naprawdę powinno nad tym pomyśleć, bo dużo by zyskało. Mimo, że przestałam palić, zdecydowanie jestem ZA” – pisze Dorota. “Załatamy dziurę budżetowa” – komentuje Agnieszka. Wszyscy stawiają za przykład Holandię. Warto podkreślić, że w Holandii marihuana nie jest legalna. Zalegalizowane są niektóre formy sprzedaży i zastosowania konopi indyjskich.

Dopiszecie się do listy? A może to nie ma sensu, bo i tak nic się nie zmieni?

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

26 Replies to “Zwolennicy legalizacji nie składają broni i walczą na FB

  1. Powinni w końcu zalegalizować. Żyjemy w cywilizowanym kraju, a tu nie można wybrać tego, co się chce. Używana z rozsądkiem jest jak najbardziej bezpieczna. Sadzić, palić – zalegalizować!

  2. w polsce naruszone jest prawo wolnosci wyboru po pierwsze!! co to za panstwo w ktorym obywatel posiada posiada same zakazy?

  3. Rzeczpospolita Polska w zakazy ubrana, nikogo nie zabiła, a jednak zakazana, dla rasta sakramentem jest marihuana, sadzić ! palić ! zalegalizować !

  4. Zakon Marii nigdy się nie podda,nigdy się nie złamie,a w końcu swoje dostanie.. Puff,Puuf, pozdrawiam jaraczy. Szufla,piatka,szczała;)

  5. panie Janku od razu widać, że nic pan nie wiesz o marihuanie. A tak mnie wychowali i uważam, że to całkiem sensowne, że jak się o czymś nie ma pojęcia to się nie należy odzywać. Ale z legalizacją u nas w kraju jest jeden problem. To byłby najzwyczajniej jeden wielki burdel jak wszystko inne, więc nie jestem przekonany…

  6. Ja jestem za sam palle Marihuanę od ponad 8 lat miałem przez ten system nie przyjemności z wiązane z paleniem i za co za roślinę ?? wsadzają młodych ludzi za 0.5 grama zioła to jest śmieszne tak jak nasz system i panujące władze w naszym państwie….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.