Słynni hakerzy zrzeszeni w grupie Anonymous zapowiadają, że 5 listopada zniszczą Facebooka. W ramach hakerskiej akcji o kryptonimie “Operation Facebook” za niespełna cztery miesiące ze społecznościowego imperium znikną wszystkie dane użytkowników – zapowiadają cyberprzestępcy.

Anonymous to najsilniejsza grupa hakerska na świecie, odpowiedzialna m.in. za atak na bazę danych PlayStation Network. Ale w porównaniu z zapowiadanym zniszczeniem Facebooka poprzednie wojenki hakerów można potraktować jako rozgrzewkę.

Dlaczego cyberzłośnicy chcą wykończyć Facebooka? Są wściekli na kiepską (ich zdaniem) politykę prywatności społecznościowego giganta, który handluje prywatnymi informacjami o swoich użytkownikach:

“Facebook sprzedaje informacje agencjom rządowym i udziela dostępu do zabezpieczonych danych, tak, aby można było szpiegować ludzi z całego świata” – informują w swoim przesłaniu Anonymous.

“Wszystko, co robisz na Facebooku, na zawsze pozostanie na Facebooku, niezależnie od twoich ustawień prywatności, a skasowanie konta jest niemożliwe. Nawet jeśli usuniesz konto, wszystkie informacje o tobie mogą zostać odzyskane w dowolnym czasie” – dodają.

“Jesteśmy Anonymous. Jesteśmy legendą. Nie wybaczamy. Nie zapominamy. Oczekujcie nas” – konstatują.

W hiszpańskojęzycznej wersji przesłania hakerzy twierdzą, że uruchomiony przez Facebooka program płacenia cyberprzestępcom za znajdowanie bugów w zabezpieczeniach serwisu jest objawem paniki społecznościowego giganta https://www.fejsik.pl/Facebook-z… . Przypomnijmy, że Facebook jest kolejną firmą, która wynagradza hakerów za donosy. Na szybki zarobek cybermózgi mogą liczyć także na terenie Google’a.

Czy Anonymous zniszczą Facebooka? Jest się czego bać?

Dowiedz się jakie są dobre gry na PS4!

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

29 Replies to “5 listopada hakerzy zniszczą Facebooka

  1. wyraźnie powiedział “legion”, to jest chyba jasne dla wszystkich że skoro się gdzieś logujesz i podajesz swoje prawdziwe dane będą do nich miały dostęp osoby trzecie… dlatego świadomie trzeba podejmować decyzję…

  2. większej bredni nie słyszałem. Przecież wystarczy zwykły backup i odtworzą fejsa w 30 min. Mogą co najwyżej wykraść dane ale facebooka nie zniszczą.poza tym już zapowiadanie ataku hackerskiego jest skrajnym kretynizmem i pewnie ma na celu tylko spowodowanie zainteresowania

  3. aro a co powiesz o firmie playstation którą zaatakowali jakiś czas temu i dzięki nim firma straciła ponad 20mld dolarów ?

  4. Sony juz sie przekonało o mocy tej grupy hakerskiej mam nadzieje że to prawda i obalą cały ten facebook bo dla nich to na pewno nie będzie problem… hakerzy w dzisiejszych czasach sa najpotężniejsi bo elektronika oponawała świat a tylko oni mogą ją obalić trzymam kciuki

  5. Atak na Sony nie był zapowiadany, więc nawet nikt nie był w stanie przygotować witryny na ewentualne niebezpieczeństwo. W tym przypadku – zapowiedzi ataku na Facebooka – cała załoga ma spokojnie czas na to, aby wykryć wszelkie dziury w kodzie oraz wzmocnić zaporę, która będzie bronić przed włamaniem. Myślę, że to akcja typu “Facebook zostanie zamknięty w 2012”. Teraz część użytkowników się przestraszy, że zostaną im skradzione dane itp. i mogą usunąć konta. Jest to po prostu zabieg marketingowy. Cóż.

  6. Załoga FB nie da rady. Ci ludzie to nasi wirtualni zbawiciele! Chwała Anonymous! Teraz nie będzie infiltracji ze strony rządu! Przenosimy się na Google+ !

  7. Może dla was to i bzdura ale powiedzcie mi kto się przed nimi nie ugiął.. google, NATO, FBI, SONY i wiele innych gigantów nie dało rady a FB się wybroni? nie wierze. Okej, mogą zrobić backup ale jeśli nie zgrają go na coś offline to i to wyczyszczą : ) Hail Anonymous & LulzSec!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *