To już prawdziwa plaga. 7,5 miliona aktywnych użytkowników Facebooka korzysta z portalu nielegalnie. Powód? Biletem wstępu do wirtualnej społeczności jest odpowiedni wiek – w przypadku Facebooka ukończony 13. rok życia. Szkopuł w tym, że dzieci kłamią jak z nut. Ale to nie wszystko, bo aż 5 mln kłamców ma poniżej 10 lat.

O sprawie doniosła gazeta “Los Angeles Times”. Facebookowe kanty to łamanie prawa federalnego w Stanach Zjednoczonych – tamtejsze przepisy wyraźnie mówią, że użytkownikami portalu mogą być osoby, które mają skończone 13 lat (podobne zapisy są w regulaminie Facebooka). Większość najmłodszych użytkowników Faceboooka nie jest nadzorowana przez rodziców i opiekunów. To zła wiadomość, bo w serwisie aż roi się od zwyrodnialców.

Co ciekawe aż pięciu milionom amerykańskich gospodarstw domowych Facebook odbił się czkawką. Użytkownicy zassali z niego wirusy komputerowe, skradziono im dane osobowe a nieletni doświadczyli molestowania seksualnego on-line.

Administratorzy Facebooka co prawda nie śpią i codziennie szukają na portalu nielegalnych użytkowników, których konta są kasowane (średnio 20 tys. profili dziennie – od red.), ale to nie przynosi wymiernych efektów. Obowiązek kontroli spoczywa przede wszystkim na rodzicach, bo to oni kupują komputery, instalują internet i sadzają dzieci przed monitorami. Pewnie, że najłatwiej jest obarczyć winą za całe zło tego świata portal społecznościowy , ale wystarczy być odpowiedzialnym, by dzieci nie doświadczyły tego “zła” na Facebooku, drodzy rodzice.

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

2 Replies to “7,5 miliona kłamców na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *