Stolica Polski jest niekwestionowaną królową usługi Facebook Places. To w Warszawie najczęściej meldują się użytkownicy Facebooka. W pierwszej dwudziestce rankingu najpopularniejszych Miejsc na Facebooku, opublikowanym przez serwis SocialBakers, jest aż 17 lokacji warszawskich, dwie poznańskie i Sopot.

Na pierwszym miejscu polskich check-inów na Facebooku jest Port Lotniczy im. F. Chopina w Warszawie. Na pewno jednak na stołecznym lotnisku meldują się użytkownicy z całego świata, więc wynik nie jest żadnym zaskoczeniem. Dwa kolejne miejsca w rankingu (3. i 4. miejsce) zajmują kawiarnie Starbucksa w Warszawie. Meldowanie się w modnej restauracyjce staje się elementem stołecznego lansu.

Co ciekawe w zestawieniu SocialBakers znalazło się słynne 40. piętro warszawskiego hotelu Marriott. Lokacja jest miejscem kultowym i oby nie stała się miejscem pielgrzymek. Stawkę 200 najpopularniejszych polskich Miejsc na Facebooku zamyka stacja kolejowa Opole Główne.

1. Port Lotniczy im. F. Chopina w Warszawie – 1 406 check-inów
2. Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego (Warszawa) – 236 check-iny
3. Starbucks Nowy Świat (Warszawa) – 190 check-inów
4. Starbucks Gruba Kaśka (Warszawa) – 184 check-iny
5. Stary Browar (Poznań) – 157 check-inów
6. Akademia Leona Koźmińskiego (Warszawa) – 141 check-inów
7. Hotel InterContinental (Warszawa) – 132 check-iny
8. Szpilka (Warszawa) – 131check-inów
9. PKP Dworzec Centralny (Warszawa) – 125 check-inów
10. Pure Health and Fitness (Warszawa) – 118 check-inów

11. Uniwersytet Warszawski – 118 check-inów
12. 40. piętro hotelu Marriott (Warszawa) – 116 check-inów
13. WZ UW (Warszawa) – 107 check-inów
14. Sejm RP (Warszawa) – 103 check-iny
15. Sopot – 102 check-iny
16. Centrum Handlowe Arkadia (Warszawa) – 90 check-inów
17. Blue City (Warszawa) – 88 check-inów
18. Galeria Malta (Poznań) – 86 check-inów
19. Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych (Warszawa) – 83 check-iny
20. Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego (Warszawa) – 75 check-inów

Czy ranking SocialBakers jest dla Was zaskakujący? W Niemczech w pierwszej piątce check-inów są same porty lotnicze, amerykańska pierwsza dziesiątka to dziewięć lotnisk i… Las Vegas. Dlaczego w polskim zestawieniu tylko jeden port lotniczy? Jak widać od podróży wolimy zakupy!

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

13 Replies to “Warszawa królową polskich Miejsc na Facebooku

  1. to nie kwestia preferencji w stosunku do zakupów, tylko cen biletów lotniczych w stosunkach do zarobków

  2. A mnie to… loda …. bi. Żaden news. Po prostu nabijanie obcemu portalowi otwarć w celu podniesiania stawki za reklamę.

  3. co wy macie do tej warszawy. Połowa z was pewnie ani razu tam nie była ale ile osób ma coś do powiedzenia to szok. Dajcie sobie siana z wyzwiskami bo to jest nudne warszawa taka i owaka. Czy sie to komus podoba czy nie to nasza stolica i nawet jak cała wieś się z niej wyprowadzi to i tak zostanie ponad milion ludzi

  4. eh wy wsioki zazdroscicie wawy bo mieszkacie na zaduppiu. piszesz kogo interesuje warszawa a jednak musiala cie zainteresowac skoro tu zajrzales

  5. Warszawa to Warszawa. mimo tych wszystkich wsioków spędów z całej Polski, którzy brudzą jak w swoim rodzinnym chlewie i tandetę robią oraz wysokie ceny nabijają jak ktoś z plebsu powyżej wspomniał .A nawet z obiegowej plotki tak szerzą głupoty nawet z grubsza nie znając Stolicy. my Warszawiacy w dupie mamy wasze zdanie o korkach i cenach. To nasze miasto rodzinne i żyjemy tu na codzień. W historycznych, rozrywkowych i kulturalnych miejscach. o których gastarbeiter wpieprzający cały tydzień kaszankę z weekendowego wyrobu w swojej okolicy i mieszkający w jakiejś kawalerce po 10 osób nie ma pojęcia. A chamstwo i buractwo wnosicie tutaj emigrując ze swoich rodzinnych kibli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.