Niektórzy rodzice są wyjątkowo nowocześni. Chociaż trudno w tym konkretnym przypadku znaleźć granicę między nowoczesnością a… skrajną głupotą. Izrealskie małżeństwo dało swojej córce na imię Like (Lubię To).

Skąd pomysł na imię, które setkom milionów internautów kojarzy się z przyciskiem na Facebooku? – Szukałem czegoś wyjątkowego – przyznaje Lior Adler, kreatywny tata – na początku wśród imion chińskich i spodobało mi się imię Qing Yu Lang. Koniec końców żona postawiła na Like – dodaje. Wyjątkowe imię.

To nie pierwsza fanaberia izraelskich rodziców. Lior i Vardit Adler mają już dzieci o imionach Pie (po angielsku Ciasto) i Vash (po hebrajsku Miód). Dobrze, że państwo Adlerowie nie popłynęli dalej i nie nazwali córeczki Strona Główna, Profil, albo FarmVille.

Izraelscy rodzice nie są pionierami w nazywaniu dzieci na cześć społecznościowego giganta. Dla uczczenia niebagatelnej roli, jaką największy serwis społecznościowy odegrał podczas egipskiej rewolucji, w lutym br. Jamal Ibrahim z Egiptu dał swojej córeczce na imię “Facebook” https://www.fejsik.pl/Facebook-t… .

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

27 Replies to “Kolejne dziecko nazwane na cześć Facebooka. Głupota?

 1. “Jamal Ibrahim z Egiptu dał swojej córeczce na imię “Facebook”” – I biedna dziewczynka będzie dorastała myśląc, że jej twarz przypomina książkę :/

 2. ci ludzie są chorzy!! jak rejestrowałam w urzedzie 3lata temu swojego syna to przedemną ludzie rejestrowali swoje dziecko o imieniu “Rover”-zal po prostu zal.. ale córke nazwac facebook ??!! a na nazwisko niech jej dadzą “pl”

 3. Like to jeszcze jak cię mogę, ale jak może się podobać imię Qing Yu Lang to nie mieści mi się w głowie – co w nim takiego ładnego? Ani to wygodne do wymowy ani przyjemne dla ucha

 4. oj na innych kontynentach daje sie rozne dziwne imiona np znalam kolesi ktory mial na imie Surprise, Levis, Zenzo……… dlaczego zatem nie LIke? w sumie brzmi jak LUke i tak przyjemnie sie wymawia

 5. porąbańcy a rodzice powinni sie przechrzcić na debile dobrze że w polsce nie wolno takich numerów robić wszędzie powinno być takie prawo żadnych obraźliwych kompromitujących uwłaczających imion skośnookie diabły do pieca!!

 6. Od kiedy to patent na słowo “like” ma fb ? Imię całkiem nieźle brzmi i nie kojarzy sie tylko i wyłącznie z fb.

 7. w latach 90-tych na lubelszczyźnie działała sekta Kacmajera- NIEBO, tam też nazywali dzieci różnymi dziwnymi nazwami np. przedmiotów-,, śrubokręt” ,,klubowe” itd. Na szczęście sekta już nie istnieje, a dzieci … cóż ciekawe jakie teraz mają imiona…

 8. Do tych wszystkich krytyków – nie dajcie się ogłupić jakimś artykułem. Od dawna imiona i nie tylko anglosaskie w dosłownym tłumaczeniu coś oznaczają. Zwłaszcza wśród tradycyjnych nacji. Wręcz o to właśnie chodzi. Rdzenne plemiona chcą w ten sposób zaakcentować pewne wartości i nadają swoim dzieciom dziwne imiona. No i dlaczego nikt nie bojkotuje imion typu Paris, Autumn czy inne wiosny..

 9. Krzywdzą tylko swoje własne dzeci!! Nie wyobrażam sobie gdybym ja miała tak na imię ‘cześć jestem nasza klasa, fotka, facebook’ PORAŻKA!!

 10. a ja bym chciał sie nazywać GOOGLE 😉 -kobieto, nazywam sie google i mam wszystko czego szukasz 😛

 11. Ech, jak by w Biblii nie było imion, które w języku hebrajskim znaczą np. “Flakonik do pachnideł”… “Like” – całkiem sympatyczne imię. Dwuznaczność bierze się ze skojarzeń, a że może ojciec miał i na myśli słynne Facebookowe “Lubię to”, to już jego sprawa. Dla mnie Like Adler brzmi całkiem w porządku. Pozdro dla chcących się przylizać “ałtorce”, która ujawniła w swoim artykule jedynie jednostronny krytycyzm…

 12. Ach… Niektórzy z komentujących powinni mieć na imię może… “Debil”, “Rasista”, Głupiec w całkowicie uchybiającym poczuciu własnego “ego” tego słowa znaczeniu. Moderacja śpi, czy będą tutaj zalegały śmieci o “skośnookich diabłach”?

 13. Facebook, nabijanie kabzy cwaniakom i podawanie namiarów przestępcom. Spróbuj się doczekać pomocy w przypadku trudnego położenia to zobaczysz ile ofert ci spłynie i ilu tzw. przyjaciół odezwie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *