Społecznościowy gigant szykuje zmiany na własnym podwórku. Z informacji “Wall Street Journal” wynika, że Facebook testuje właśnie zmieniony News Feed. Nowe Aktualności są sprawdzane przez niewielką grupę użytkowników.

Co ciekawe Mark Zuckerberg i s-ka rozważają zlikwidowanie możliwości filtrowania informacji prezentowanych w Aktualnościach. Wszystko wskazuje więc na to, że niebawem News Feed stanie się jednym wielkim śmietnikiem: Facebook poinformuje nas o wszystkich aktywnościach znajomych, nadto uprzejmie doniesie o tym, co na (wszystkich) stronach fanowskich przez nas lubianych piszczy.

To nie wszystkie zmiany, nad którymi pracują mądre głowy z Palo Alto. Podrasowany będzie też znacznik “Lubię to!”. Jego spamerska moc zostanie rozszerzona. Popularne “lajki” pozwolą dzielić się z naszymi przyjaciółmi informacjami o produktach i usługach, które polubimy. To gest w stronę reklamodawców i wyciąganie ręki po jeszcze więcej dolarów.

Doniesienia o zmianach w News Feedzie potwierdził przedstawiciel społecznościowego giganta. Nie chciał się jednak odnieść do informacji o liftingu “lajków”.

Kiedy nowości zostaną zaprezentowane publice? Tego dokładnie nie wiadomo. Na pewno Facebook pochwali się nimi podczas jednej z konferencji F8.

Szkoda, że społecznościowy gigant nie zamierza wprowadzić znacznika “Nie lubię tego!” uniemożliwiając tym samym użytkownikom wyrażenie swojej dezaprobaty. Ale towarzystwo wzajemnej adoracji jest z punktu widzenia reklamodawców lepsze od krytykantów.

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

10 Replies to “Będzie śmietnik na Facebooku

  1. przeczytaj całe zdanie jeszcze raz to zrozumiesz co to znaczy… jak nie zadziała to spróbuj jeszcze raz, tak do skutku

  2. Widac mieszanie w czacie i strata miliona uzytkownikow w tym okresie nie dociera do nich. Albo Zuckenberg juz wie ze zycie Facabooka bedzie jak myspace i stara sie , poki mozna, wyciagnac jak najwiecej kasy.

  3. Co zarobił to zarobił. Nie będzie FB, znajdzie się zaraz coś podobnego z milionami durnych fanów, którzy dadzą zarobić twórcy.

  4. a moze nie chcę by moi znajomi wiedzieli, że udzielam się w tym albo w tamtym RP? Serio, jeśli mam kogoś w znajomych, nie znaczy to automatycznie, że chcę widzieć jego każdy ruch na FB – bo po prostu z tego neewsfeeda zrobi się syf, co zaowocuje tym, że ludzie będą kombinowąc, jak to wyłączyć. Po co te zmiany? Zawsze są to zmiany na gorsze…

  5. Narzekacie i narzekacie. Przecież nikt was nie zmusza do korzystania z FB. Nie podoba mi się nie korzystam. To przecież prosate.

  6. Haha, komentarz powyżej zabił mnie ;] Dobre, dobre! A tak szczerze, to przecież wszystko można ustawić w opcjach. A jeśli się nie podoba, to faktycznie należy usunąć konto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *