Nie ma mocnych na Brazylię. W zestawieniu najszybciej rozwijających się państw na Facebooku (przyrost liczby użytkowników portalu) zdecydowanie dominuje Brazylia. Tylko w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2012 roku aż 16 milionów Brazylijczyków dołączyło do Facebooka.

Społecznościowy karnawał trwa także w Indiach. Sześć miesięcy to 8,4 mln nowych użytkowników. Brawo.

Co istotne jednym z najprężniej rozwijających się państw na popularnym Fejsie jest także Polska. SocialBakers wylicza, że w pierwszym półroczy portal zdobył serca ponad miliona Polaków. Dziś nad Wisłą mieszka 8,6 mln użytkowników społecznościowego giganta.

Całkiem przyzwoicie radzą sobie na Facebooku również Meksyk (+4,6 mln nowych użytkowników w ciągu ostatniego półrocza), Japonia (+3,7 mln), Indonezja (+2,5 mln), Egipt (+1,9 mln) czy Wietnam (+1,8 mln).

Topowe kontynenty na Facebooku:

– Europa – 234,3 mln użytkowników
– Azja – 229 mln
– Ameryka Północna – 223,5 mln
– Ameryka Południowa – 124 mln
– Afryka – 43,1 mln
– Australia i Oceania – 13,7 mln

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

15 Replies to “Brazylijczycy zachorowali na Facebooka. A Polacy?

  1. też nie mam, ale JAK DOBRZE MI Z TYM! wgl nie rozumiem całej tej idei fb, to jest żałosne! a statusy niektórych ludzi dołujące: “jem obiad”, “idę na basen”,” fajny dzionek” itp. a KOGO to kurwa obchodzi?!

  2. zauwazcie ze w tych statystykach przoduja kraje w ktorychl udzie do najmąrdzejszych nie nalezą. Chodzi mi tu o wysokość IQ. A że niemcy i Wlosi sie znalezi tylko dlatego ze dużo w niemczech arabów a we włoszech somalijczyków. Tylko Polska mnie zasmuca 🙁

  3. tak… w zasadzie Jepończycy to debile… rzeczywiście… dobry wywód kolego o nie najmądrzejszych 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *