Wychwalany (przez niektórych nonkonformistów) serwis społecznościowy Google+ zablokował konto grupie hakerów Anonymous. Nieźle się zaczyna.

Jak serwis uzasadnił zbanowanie konta hakerów? Według wyszukiwarkowego giganta grupa łamie zasady obowiązujące społeczność G+. Członkowie grupy Anonymous wściekli się na cenzurę i zapowiedzieli stworzenie własnego serwisu społecznościowego.

Hakerzy mają już nawet własną stronę internetową http://www.anonplus.com/ , na której oprócz szumnych zapowiedzi niczego ciekawego nie znajdziecie. Anonymous obiecują, że na ich portalu nie będzie miejsca na tyranię i cenzurę. Nadto zapowiadają, że nikt tu nie będzie nikogo banował tak, jak ma to miejsce na FB i G+.

Czy hakerzy wypowiedzieli wojnę społecznościowym gigantom? Na razie nic na to nie wskazuje. Trudno bowiem ocenić ich siły, skoro są “Anonymous”.

Jedno trzeba hakerom przyznać – są kreatywni. Nazwa Anon+ kojarzy się co prawda bardziej z anonimowymi alkoholikami, niż z serwisem społecznościowym, ale to tylko nasze redakcyjne odczucia. Zwróćcie uwagę, że zbuntowani cyberżartownisie nie umieścili w nazwie swojego internetowego projektu słowa “Facebook”. Widocznie boją się sądowych sporów z Markiem Zuckerbergiem, który ma obsesję na punkcie własnych patentów.

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

4 Replies to “Cenzura na G+: Zablokowane konto hakerów Anonymous

  1. Porażająca głupota autora tekstu. Samo stwierdzenie, że którykolwiek z anonimów obawia się pozwu od zuckenberga jest absurdalne. Odnosząc się do insynuacji co do znikomej siły ruchu, nie życzę “redakcji”, ażeby stała się kiedykolwiek celem anonimów.

  2. Oszukaj rzeczywistość. Idź do garażu i walnijsię młotkiem. Wszystkie przepowiednie wezmną że tak powiem “w łeb”.

  3. a po co im w nazwie Facebook?! Oni nie chca kopiowac jakis kiczowaty projekt tylko chca stworzyc WLASNY. Glupota Autora tekstku naprawde mnie przeraza. Niezna grupy, probuje ich osmieszyc, jakies nawiazania do alkoholikow (WTF?!). Jako informatyk i osoba ktora doswiadczyla juz atakow Hackerow, DDoSy itp itd wiem ze jakby chcieli tobyscie wszyscy pozalowali 😛 Z hackerow niema sie co smiac. Tylko kompletny idiota dobrowolnie rozpoczyna walke z hackerami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *