Chińczycy nie mają Facebooka, ale mają Oś czasu. Twórcy popularnego w Państwie Środka portalu społecznościowego RenRen skopiowali Timeline. To kolejne rozwiązanie zaczerpnięte z popularnego Fejsa; tym samym chiński RenRen stał się 100-procentową kalką amerykańskiego kolosa – donosi AllFacebook.

Przypomnijmy niewtajemniczonym, że dostęp do Facebooka odcięto w Chinach w 2009 roku, po zamieszkach w Regionie Autonomicznym Xinjiang. Póki co Mark Zuckerberg nie planuje społecznościowego powrotu do Państwa Środka, o czym powiedział jeden z podwładnych Zucka: https://www.fejsik.pl/Chiny-bez-…

Chińczycy zmałpowali cały pomysł na Oś czasu – zaczynając od sposobu przewijania informacji na nazwie nowego profilu kończąc.

Użytkownicy RenRen mają także niemal identyczny strumień Aktualności, mobilną wersję portalu i wygląd profilu.

Chiński Timeline jest właśnie wdrażany (screen poniżej). Internauci dostaną w prezencie duże zdjęcie w tle; wydarzenia z życia także będą wyglądały jak te na Facebooku.

Oś czasu jest na RenRenie wdrażana od miesiąca, stopniowo. Póki co wszyscy użytkownicy mają dostęp do wersji beta nowego profilu. Niebawem chiński Facebook zaimplementuje zmiany na wszystkich kontach.

Szacuje się, że jeszcze w tym roku liczba użytkowników RenRen przekroczy 200 milionów. To pięć razy mniej od liczby użytkowników Facebooka.

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

4 Replies to “Chińczycy skopiowali Oś czasu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *