Lubimy pozostawać w kontakcie. Nie wyobrażamy sobie życia bez internetu, komputerów i telefonów komórkowych. Jednocześnie cierpimy z powodu nadmiaru informacji.
Terminu “przeciążenie informacją” (ang. information overload) po raz pierwszy użył futurolog Alvin Toffler w książce Szok przyszłości wydanej pierwotnie w 1970 roku (via Wikipedia). Po ponad 40 latach termin zyskał na aktualności.
Na świecie jest ponad 3 miliardy użytkowników telefonów komórkowych i ponad miliard komputerów. Co warte podkreślenia w ciągu najbliższych czterech lat ich liczba ma się podwoić – według delikatnych szacunków. Internet stał się jednym z podstawowych narzędzi pracy dla setek milionów ludzi na całym świecie. A uzależnienie od globalnej sieci – faktem.
Jeśli do tego dołożymy jeszcze Facebooka i inne portale społecznościowe – to informacyjny kogel-mogel przyprawi nas o ból głowy. A mimo tego nie chcemy lub nie potrafimy zrezygnować ze współczesnych form komunikowania się.
Chcecie poznać całą prawdę o przeciążeniu informacją? Koniecznie obejrzyjcie poniższe wideo. Warto.
Czy męczy Was chaos informacyjny? Czujecie się przeciążeni?
Dowiedz się więcej na temat pokolenia y i z.
Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.
Mądre wideo.
mit
o, z planete program, to obejrzę 🙂
no i okazało się, że widziałam już ten film, ale obejrzałam jeszcze raz dla przypomnienia. Warto zerknąć, zawiera kilka cennych informacji. Najlepiej przewinąć pierwsze kilka minut, potem robi się ciekawie 😉