Oto jest – dekalog Facebooka sporządzony przez serwis The Huffington Post. To żelazne zasady każdego użytkownika portalu Marka Zuckerberga. Każdy uzależniony od społecznościowej aktywności winien tych zasad przestrzegać; w przeciwnym wypadku zostanie wyrzucony z największego wirtualnego zbiorowiska maniaków.

“W przypadku naruszenia przez użytkownika litery lub ducha niniejszego Oświadczenia albo narażenia nas na ryzyko odpowiedzialności prawnej w inny sposób zastrzegamy sobie prawo do zaprzestania udostępniania użytkownikowi całości lub części usług serwisu Facebook. Użytkownik zostanie o tym powiadomiony pocztą e-mail lub w postaci komunikatu przy następnej próbie uzyskania dostępu do konta. Użytkownik również ma prawo do usunięcia swojego konta lub wyłączenia swojej aplikacji w dowolnej chwili” – czytamy w regulaminie społecznościowego kolosa. Za co konkretnie można trafić do społecznościowej otchłani?

Oto dekalog:

1. Nie będziesz działał jak Bernie Madoff. I bawił się na Facebooku w piramidy finansowe
2. Nie będziesz skazany za przestępstwa seksualne. W przeciwnym razie fora ze dwora
3. Nie będziesz podszywał się pod społecznościowego Boga. Wszak “zabronione jest podawanie fałszywych danych osobowych na Facebooku i tworzenie konta dla innej osoby bez jej pozwolenia”
4. Nie będziesz nękał ani molestował innych użytkowników.
5. Nie będziesz miał mniej niż 13 lat. Pamiętaj, iż zabronione jest korzystanie z Facebooka przez osoby poniżej 13. roku życia
6. Nie będziesz spamował i hackował
7. Nie będziesz promował mowy nienawiści: “Niedozwolone jest publikowanie treści, które: promują nienawiść, zawierają groźby lub pornografię, nawołują do przemocy lub zawierają elementy nagości, a także drastyczną i lub nieuzasadnioną przemoc”
8. Nie będziesz udostępniał poufnych danych
9. Nie będziesz cyfrowym kupcem: “Zabronione jest wykorzystywanie osobistej osi czasu do celów komercyjnych (np. poprzez odsprzedanie zmiany statusu reklamodawcy)”
10. Nie będziesz społecznościowym rebeliantem

Amen.

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

15 Replies to “Dekalog Faceboooka – nie łam tych przykazań

  1. Robię kupę na pejsbooka! Niech ten “dekalog” mark wsadzi sobie w obuwie! Buuuhaha. Ja żyję w REALNYM ŚWIECIE!

  2. “Po 11-ste : Nie pożądaj żony Marka Zuckerberga! ;]” 12.Ani żadnego miliona dolarów który jego jest 😉

  3. 7 nie działa, amerykańska wolność słowa pozwala publikować praktycznie dowolne treści vide profil Debbie Schlusel …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *