Facebook dąży do wyeliminowania komunikatora Whatsapp. Jego aplikacja Facebook Messenger (FM) na system Android upomni się o osoby nie używające Facebooka!

Według portalu Zuckerberga dni krótkich wiadomości tekstowych są policzone. Wszystko za sprawą mega popularnej aplikacji Whatsapp, BlackBerry Messenger oraz Facebook Messenger na system Androida. Użytkownicy telefonów komórkowych najczęściej wybierają Whatsapp, czyli multi platformową aplikację służącą do komunikacji tekstowej. Dlatego Facebook stworzył własny program, który wyeliminuje najpopularniejszego gracza na rynku.

Od dzisiaj możliwość skorzystania z aplikacji Facebook Messenger nie wymaga konta na Facebooku. Dzięki temu posunięciu portal zyska nowych, potencjalnych użytkowników. Po zainstalowaniu FM tylko krok będzie dzielił nowych użytkowników od zainstalowania Facebooka. I na tym włodarzą portalu zależało najbardziej.

Jedyną wadą aplikacji jest fakt, że początkowo będzie dostępna wyłącznie w Indiach, Indonezji, Wenezueli, Australi oraz w RPA. Reszta świata powinna otrzymać możliwość korzystania z usługi w najbliższym czasie, podobnie jest z aplikacją na system iOS będzie dostępna w najbliższym czasie.

Czy waszym zdaniem posunięcie Facebooka jest korzystne dla użytkowników telefonów komórkowych?

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *