Więźniowie coraz częściej stają się szczęśliwymi posiadaczami telefonów komórkowych. Zresztą (podobno) wcale nie jest trudno o komórkę za kratkami. Dzięki telefonom aresztanci mają nielegalny kontakt ze światem zewnętrznym. Niektórzy jednak są na tyle bezczelni, że odsiadując wyrok umieszczają posty na Facebooku.

W związku z tym procederem Władze Karoliny Południowej (USA) chcą wprowadzić dodatkowe kary za korzystanie z portali społecznościowych w więzieniu. Jeśli nowe przepisy wejdą w życie, Karolina Południowa będzie pierwszym amerykańskiej stanem, a w którym korzystanie z Facebooka za kratkami będzie przestępstwem.

Za złamanie zakazu więźniowie dostaną 30 dodatkowych dni odsiadki i 500 dolarów grzywny. Ale to nie wszystko. Karani mają być także ci, którzy założą więźniom profile na Facebooku!

Skąd pomysł na zaostrzenie prawa? Pomysłodawcy zmian twierdzą, że ofiary przestępców nie powinny się martwić, że oprawcy wytropią je na Facebooku; nadto skazani coraz częściej koordynują przestępczy proceder zza krat korzystając z serwisu społecznościowego. To musi się zmienić.

Jednym z wielu przykładów więźniów, którzy mają w nosie więzienne zakazy, jest skazany na 20 lat odsiadki Islam Dunn, donosi agencja AP. Reporterzy wytropili, że mężczyzna regularnie logował się na FB i pisał posty.

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

3 Replies to “Dodatkowa odsiadka za Facebooka w więzieniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *