Wszyscy chcą kręcić lody z założycielem Facebooka Markiem Zuckerbergiem, nawet imperium Microsoft. Nowa wersja Microsoft Office będzie zintegrowana z serwisami społecznościowymi. Widocznie szef giganta Steve Ballmer doszedł do wniosku, że skoro i tak wszyscy przesiadują w pracy na Facebooku, to warto im to ułatwić.

Pakiet programów Office 15 będzie umożliwiał szybką wymianę informacji między użytkownikami Facebooka. Po co to komu? Należy zadać w tym miejscu inne pytanie: Przeciwko komu ten sojusz? Rzecz jasna, że przeciwko Google.

– Facebook i Microsoft mają sojusz wynikający z wczesnych inwestycji w ich relacje, mające trzymać Google na dystans. Będzie się on rozwijać, nie tylko z powodu chęci połączenia oprogramowania. Także dlatego, że granica między życiem prywatnym a pracą zaciera się – Facebook zaczyna być dominującym systemem identyfikacji w sieci – podkreśla analityk Jeremiah Owyanga z Altimeter Group, cytuje “Gazeta”.

Pozostaje tylko czekać, aż wszystko, co związane z internetem, będzie zintegrowane z Facebookiem. Już dziś ciężko znaleźć w sieci stronę internetową pozbawioną facebookowych dodatków. Społecznościowych udogodnień nie ma strona internetowa Radia Maryja. Ale to pewnie tylko kwestia czasu, aż szefostwo stacji pójdzie po rozum do głowy. Nawet papież ma swój profil na portalu.

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

2 Replies to “Microsoft zawarł sojusz z Facebookiem

  1. żenada jeszcze trochę trzeba będzie przestać korzystać z internetu, aby nie spotykać się z tym całym syfem jakim jest ten cały fb. nie dobrze mi się robi jak słyszę o tych wszystkich profilach. a teraz jeszcze microsoft się w to włącza. Co nowszego wypuszczą tym jest to gorsze, więc nie ma się co dziwić, że chcą się z syfem teraz łączyć!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *