Amerykańscy rodzice są wyjątkowo liberalni. Pomimo ograniczeń wiekowych w korzystaniu z serwisów społecznościowych nie mają nic przeciwko temu, żeby ich dzieci korzystały z rzeczonych portali. Liczba rodziców, którzy zezwalają nieletnim w wieku od 10 do 12 lat na korzystanie m.in. z Facebooka w ostatnim roku się podwoiła. Niefrasobliwość czy głupota?

Z badania przeprowadzonego przez Liberty Mutual’s Responsibility Project wynika, że aż 17 proc. rodziców ze Stanów Zjednoczonych zgadza się na to, by nieletni korzystali z przepastnych zasobów popularnych społecznościówek. Facebook walczy z tym procederem. Przypomnijmy, że użytkownikami portalu mogą być osoby, które ukończyły 13. rok życia i codziennie administratorzy Facebooka kasują 20 tysięcy nielegalnych kont. Szefowie społecznościowego giganta sami przyznają, że mechanizmy weryfikujące wiek użytkowników nie są doskonałe i wystarczy nałgać przy zakładaniu konta: https://www.fejsik.pl/Codziennie…

11 proc. amerykańskich rodziców otwarcie przyznaje, że ich pociechy są aktywnymi użytkownikami portali społecznościowych. Czy to niebezpieczne? Eksperci twierdzą, że nie ma się czego bać i wzrastająca liczba nieletnich userów Facebooka jest znakiem naszych czasów: “Musimy być świadomi tego, co się dzieje i jak najlepiej wykorzystywać potencjał serwisów społecznościowych” – mówi Reutersowi Janet Taylor z Uniwersytetu Columbia w Nowym Jorku.

Większość ankietowanych uważa, że nieletni użytkownicy społecznościówek nie powinni mieć przed rodzicami żadnych tajemnic, a ci powinni monitorować profile swoich dzieci. Cieszy fakt, że rodzice starają się przynajmniej uczestniczyć w internetowej aktywności swoich pociech. 44 proc. rodziców uważa nadto, że dzieciom należy limitować czas pobytu w wirtualnej rzeczywistości.

Młodzi internauci nie zdają sobie sprawy, jakie niebezpieczeństwa czekają na nich w wirtualnym świecie. Jeśli już pozwalamy dzieciom na korzystanie z serwisów społecznościowych, to zakładajmy konto wspólnie tak, by rodzice znali hasło dostępu do profilu dziecka. Nadto przy nieletnim profilu na Facebooku np. należy ograniczyć dostęp do danych osobowych użytkownika osobom nieuprawnionym i wytłumaczyć dziecku, by nie podawało obcym żadnych informacji o sobie. Nigdy nie wiadomo, kto czai się po drugiej stronie kabla.

Postscriptum: Przed 13. rokiem życia są naprawdę ciekawsze rzeczy do roboty, niż przesiadywanie przed komputerem.

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

19 Replies to “Dzieci na Facebooku: Pozwalać, czy zakazać?

  1. Kategorycznie zakazać , potem płacz że pedofile zboczeńcy i inni cykliści. A na początek to trzeba by w…ć rodzicom za głupotę i brak zainteresowania dzieckiem.

  2. Najlepiej schować się w lepiance albo wieży na bagnach jak jakiś Mag.I zakazać wychodzić z domu bo w drodze do szkoły może też spotkać pedofila.Albo w tej szkole.Albo w kościele ,na zajęciach dodatkowych,w sklepie czy na ulicy w czarnej wołdze.Albo wujek zgwałcić może.74% ofiar znało gwałciciela wcześniej w realu więc co ta za różnica.

  3. “Ja nie mam nic przeciwko temu by dziecko moje korzystało z Facebooka” A co jak cała klasa idzie się na**bać pod most? Też dasz dziecku flaszkę i powiesz żeby poszło bo wszyscy idą?

  4. “jak cała klasa jest zalogowana to ja mam mojemu dziecku zakazać?????? ” Kurna, ktoś w tym popieprzonym świecie musi być mądry, może zamiast zadawać głupie pytania, bądź tą pierwszą osobą i postąp właściwie.

  5. dlaczego mięsożercy chorują i nie są genialni jak wegetarianie? mózg niszczy mięso stąd ich kompleksy a lek: wegetarianizm: Jezus, Da Vinci, Einstein, Edison, Platon, Sokrates, Newton, Darwin, Tesla, Kafka, Tołstoj,Wolter, Ghandi, Twain, Rifkin, Pamela Anderson, Briggite Bardot, Kate Winslet, Tina Turner, Kim Basinger, Dustin Hoffman, Bryan Adams, David Duchowny, Moby, Bono ( U 2 ), Leonard Cohen, Bob Dylan, John Cage, Johny Rotten, Beastie Boys, Jarule, Krs-One, Rza, Bruce Lee.. to mięso utrudnia myślenie powodując miażdżyce i niedotlenienie mózgu sklerozę wylewy Parkinsona Alzheimera BSE gąbczaste zwyrodnienie mózgu = od wołowiny szalonych krów w Anglii zmarło już 300 osób (objawy jak Alzheimer, Parkinsona tez powodują je priony – cząstki mięsa ), miażdżyca utrudnia krążenie krwi=niedotlenienie mózgu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *