Użytkownicy Facebooka nie śpią i szybko reagują na to, co się dzieje w życiu publicznym. Po ostatnim raporcie Najwyższej Izby Kontroli, w którym stwierdzono, że straż miejska coraz bardziej przypomina drogówkę, na antystronie fanowskiej skrytykowanej instytucji zawrzało.

Fanpejdż Straż Miejska LIKWIDACJA znajdziecie tu: http://www.facebook.com/pages/S… . Fani strony nie przebierają w słowach krytykując straż miejską – większość komentarzy zamieszczonych na wallu nie nadaje się do zacytowania. Musielibyśmy pikać i pikać.

Są jednak i mniej wulgarne wypowiedzi: “Darmozjady, którzy byli za głupi, żeby dostać sie do Policji. Jeśli chcą robić porządek, niech zamiatają ulice” – pisze o strażnikach miejskich Krzysztof. “Odrzutki z Policji. Z poświęceniem zajmują się ściganiem “przestępstw” zagrażających zdrowiu i życiu obywateli. Gdyby nie oni to po zmroku byłoby niebezpiecznie wyjść na ulicę… a nie, sorry, po zmroku to ich nie ma” – komentuje Rafał. “Oni się czują bezkarni, ale jest na nich sposób. Wystarczy filmować, nagrywać, fotografować wszystkie niezgodne z prawem zachowania tych panów, a potem publikować oraz zgłaszać skargi, zawiadomienia do policji i prokuratury” – namawia Tomasz.

Na Tablicy strony użytkownicy nie tylko dzielą się swoimi przemyśleniami o straży miejskiej, piszą także o bliskich spotkaniach z funkcjonariuszami. Jest co poczytać, chociaż język niektórych wypowiedzi pozostawia wiele do życzenia.

Czy wypada besztać służby miejskie na Facebooku? Gdzie są granice wolności słowa?

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

26 Replies to “Z Facebooka: Zlikwidować straż miejską – popierasz?

 1. A ja popieram istnienie staży miejskiej, niech wlepiają mandaty tym co nie chcą przestrzegać prawa, przeszkadzają tym co je łamią.

 2. Miałem do czynienia ze strażą miejską trzy razy w tym samym miejscu tzn.na byłych działkach między Trasą Łazienkowską a ulicą Bora Komorowskiego a problem był taki że, piłem tam piwo.Pierwszy to dał mi mandat i powiedział mi że tu nie można pić bo to w przyszłości będzie wybudowana trasa,drugi tylko zapisał moje dane a trzeci pozwolił mi pić piwo ponieważ to nie jest publiczne miejsce i o dziwo w tym samym miejscu też mnie złapała policja,powiedziała mi tylko abym po wypiciu piwa puszki wyrzucił do śmietnika a nie rozrzucał.Tak że kady z tych strażników ustanawia swoje prawa,jedynie to tylko chodzić z dyktafonem,kamerą i nagrywać.Ten kraj to obłęd wszędzie są tylko zakazy,nawet nie można się napić piwa na wolnym powietrzu bo niektórzy zwęszą że to menel i mają okazję się wyżyć.

 3. Dawno to już stwierdziłem ,że powołanie do życia straży miejskiej to totalna bzdura. Pieniądze zabierane na jej działalność zapewne wykorzystałaby policja na uzupełnienie etatów i sprzęt.

 4. lepiej te pieniądze które przejadają te nieroby dać strażakom. oni coś chociaż robią dla ludzi, a taki strażnik miejski to komu jest potrzebny?? będzie cię gnębił za to, że nie masz gdzie auta zaparkować, a jak ci menel lusterko złamie bo mu nie dasz 2zł “za pilnowanie” to taki strażnik tylko ręce rozłoży… po co to?

 5. Jako funkcjonariusze państwowi powinni sami przestrzegać wszelkich przepisów, a jest zupełnie na odwrót. Ustawa Prawo Drogowe ich wogóle nie dotyczy. Znaki, linie malowane na jezdni, odledłości ujęte w kodeksie drogowym itd. dla nich nie istnieją. Może mają aspiracje, ale chęci i umiejętności brak .

 6. Wszystkie pieniądze i etaty przekazać Policji. Straż tylko chodzi i “łapie” łatwe mandaty do kasy miasta. Wcale nie czuję się bezpiecznie w mieście, bo Straży nie widać na ulicach by pilnowali porządku, tylko czyhają na kierowców z kolejnym mandacikiem. W sumie, to nawet nie wiem jakie mają ONI kompetencje. Odnoszę wrażenie, że zastępują policyjną DROGÓWKĘ. Straż nie jest lubiana. Wolę POLICJĘ!!!!

 7. Oczywiście likwidacja, należy sprawdzić ile zażaleń wpłynęło do sądów na działanie strażników a jest ich dużo, to świadczy niekompetencji Straży, karanie i ściganie tych najbiedniejszych obywateli za byle co.

 8. Jestem za STRAŻ MIEJSKA do LIKWIDACJI – Człowiek człowiekowi zgotował ten los. My ich utrzymujemy z naszych podatkach po to by oni nas karali i okradali z naszych ciężko zarobionych pieniążków za bezsensowne niekiedy prawo. Dajcie im większą władze a miedługo będą do nas strzelać i zamykać do więzienia. Pozdrawim

 9. a ja się cieszę, że jest instytucja która odciąża policjantów od spraw błahych żeby mogli się zajmować sprawami naprawdę ważnymi.

 10. Oczywiście, że do likwidacji! Ta formacja nie sprawdza się pod żadnym względem! Parę razy dzwoniłem pod numer 986, i NIGDY nie doczekałem interwencji! Panie i panowie, ze Straży Miejskiej wolą zakładać blokady na koła, i obsługiwać radary (choć nie mają do tego uprawnień). Może mi ktoś powiedzieć, po co im konie? Chyba żeby pojechać sobie na przejażdżkę, po wertepach. A za to wszystko zapłacą podatnicy! Lepiej przekazać te pieniądze Policji, która wiecznie cierpi niedostatek…

 11. psiarze , burki , darmozjady, zlikwidować ten dziwaczny twór ,kto to w ogóle wymyślił, więcej etatów dla policji

 12. hehe jak to dobrze że jest internet:):) takie buraki jak wy maja gdzie wylać swoje frustracje. A dziennikarze doskonale wiedzą jak manipulować takimi osłami :):) Żyjcie dalej w swoim wyimaginowanym świecie, w którym uważacie że macie prawo coś powiedzieć. A wiecie dlaczego?? Formacja jaką jest straż miejska służy do tego by zwiększać budżet miasta… Zwiększa ten budżet z mandatów za złe parkowania, picie w miejscach zabronionych, śmiecenie: wniosek: Jak byście nie śmiecili, nie chlali, przestrzegali przepisów to nie było by mandatów, budżet by się nie zwiększał a SM nie była by potrzebna 😛 No chyba że, wy wszyscy jesteście niewinni a straszni, okrutni strażnicy miejscy ukarali was po złości. To najmocniej przepraszam i błagam o wybaczenie.

 13. Tak szanuje się pieniądze, któe moznaby wydać w lepszy spsób, Straż Miejska,czy też wiejska (bo u mnie taka jest), to bezużyteczny twór. Dużo by pisać, powtarzałąbym po moim przedmówcach, jetsem za LIKWIDACJĄ !!!!, pozdrawiam

 14. Municypalni są potrzebni- ale do ochrony porządku, a nie do podejmowania interwencji w ruchu drogowym. Kto jest przeciwny SM? Ten kto łamie prawo. Jeśli nie masz nic na sumieniu to mandatu nie dostaniesz.

 15. Jak ktoś łamie prawo to musi dostać mandat. Nie możemy dawać przyzwolenia na łamanie przepisów, a od picia piwka pod monopolem i wyrzucenia puszki na trawnik się zaczyna! Wlepiać mandaty ile wlezie chamom co nie przestrzegają prawa!!!

 16. Skoro dostali takie uprawnienia i możliwości działania (fotoradary) to z nich korzystają. A że są skargi to znaczy,że pracują.Moim zdaniem burmistrzowie,wójtowie i prezydenci decydują co jednostka SM ma robić. Jeżeli z fotoradaru jest kasa to im się to podoba i nie zmieniają tego.Policji nie pasowały fotoradary to wcisnęli je SM, a teraz społeczeństwo psy wiesza.Jak mnie zatrzyma gliniarz na suszarkę to z nim nie dyskutuję a jak fotke zrobi fotoradar to poklikam sobie przed kompem i ponarzekam.

 17. Precz ze strażą miejską. Tą kasę którą dostaje straż oddać policji i zobaczycie jak się zmieni sytuacja. Straż miejska to sztuczny twór który tylko pompuje kasę!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.