Każdego dnia milion brytyjskich dzieci w wieku od 7 do 12 lat korzysta z Facebooka – informuje serwis lakestarmedia.com. Najmłodsi internauci mają w nosie regulamin, który stanowi, że legalne konto na portalu Marka Zuckerberga mogą mieć osoby, które ukończyły 13. rok życia.

Do nieregulaminowej społecznościowej aktywności przyznało się dokładnie 970 tysięcy nieletnich Brytyjczyków – wynika z badań firmy Mintel. Oni korzystają z Facebooka codziennie. Ale to jeszcze nie wszystko, bo 46 proc. ich rówieśników sporadycznie odwiedza portal, więc grupa nielegalnych użytkowników FB na Wyspach Brytyjskich jest zdecydowanie większa.

Jeśli dane Mintela są prawdziwe, to tylko 5 proc. brytyjskich dzieci w wieku od 7 do 12 lat nigdy nie miało styczności z Facebookiem. Co ciekawe blisko 25 proc. najmłodszych poddanych królowej Elżbiety II surfuje po internecie przy użyciu smartfonów. W przypadku dorosłych Brytyjczyków ten odsetek wynosi 41 proc.

Wyniki badań pokazują, że najmłodsze pokolenie doskonale orientuje się w nowych technologiach.

Po raz kolejny warto zadać pytanie, czy granica wieku na Facebooku powinna zostać zniesiona? Co z tego, że każdego dnia największy na świecie serwis społecznościowy wyrzuca ok. 20 tysięcy nielegalnych użytkowników, skoro dziecięce profile wyrastają jak grzyby po deszczu?

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

One Reply to “Dzieci szturmują Facebooka”

  1. Ksiądz Boniecki już za “komuny” wypowiadał się co najmnie kontrowersyjnie odnośnie Kościoła i wykorzystywały to władze komunistyczne!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *