Decyzja o uciszeniu księdza Adama Bonieckiego rozsierdziła użytkowników Facebooka. Internauci bronią tolerancyjnego księdza w ramach wydarzenia “Solidarni z księdzem Adamem Bonieckim”.

Przypomnijmy: Władze zgromadzenia Księży Marianów zabroniły księdzu Bonieckiemu wypowiadania się w mediach. Ponadto duchowny ma zakaz jakichkolwiek publicznych wystąpień. Powód? Jak na księdza jest zbyt tolerancyjny i nowoczesny. Ojciec Tadeusz Rydzyk może mówić i robić co chce, ksiądz Adam Boniecki może już tylko wypowiadać się na łamach “Tygodnika Powszechnego”. Dobrze, że nie dostał nakazu dożywotniego milczenia.

Facebookowa akcja trwa tu: https://www.facebook.com/event.…

“Proponuję aby każdy, kto nie zgadza się z decyzją władz Zgromadzenia Księży Marianów wysłał list w obronie księdza Bonieckiego” – zachęca inicjator wydarzenia.

I dodaje: “I proszę też wszystkich o rozwagę. Nie chodzi o to by wierzący nagle zaczęli dokonywać aktów apostazji. Ta akcja ma na celu jedynie uświadomienie, iż szanujemy księdza Adama. Kościół ma kierować się Miłością, Tolerancją każdego dnia. To wypływa z Ewangelii i o tym niejednokrotnie w swoich wypowiedziach wspominał ksiądz Adam Boniecki MIC.”

Swój udział w akcji już zadeklarowało grubo ponad 6 tys. osób. “Dołączyłam do akcji, bo uważam, że uciszono GO w iście partyjny sposób. Ale z drugiej strony uważam, że Marianie mieli do tego prawo – są w końcu Jego Przełożonymi. A już nie-katolikom nic do tego” – pisze na stronie eventu Aleksandra, “Kościół stosuje metody jak za głębokiej komuny albo wczesnego Bieruta. Jeszcze brakuje skazania na 10 lat Łagrów” – komentuje Andrzej.

Zdarzają się także zwolennicy uciszenia księdza Bonieckiego. Konserwatywni: “Ksiądz, który publicznie w wypowiedziach nie broni wiary katolickiej, nie powinien się wypowiadać publicznie. Ksiądz ma za zadanie umacnianie wiary ludzi wierzących, a nie rozmydlania jej zasad aby się przypodobać mediom!” – ewangelizuje Adam.

Czy staniecie po stronie uciszonego księdza?

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

30 Replies to “Użytkownicy FB solidarni z księdzem Adamem Bonieckim

 1. Zaprenumerowałam Tygodnik Powszechny. I przez rok nie rzucę na kościelną tacę ani złotówki. Tyle mogę zrobić. Taka moja prywatna kara dla Kościoła za głupotę.

 2. Sugeruję, żeby osoby, które popierają ks. Bonieckiego, w ramach protestu nie dawały na tacę i przekonały do tego swoje otoczenie. Zobaczycie, jak szybko Marianie zdejmą wszelkie zakazy, gdy z rachunku zysków i strat wyjdzie episkopatowi parę(dziesiąt ) albo więcej mln PLN rocznie 🙂

 3. Może zaniechać dawania na tacę lub coś innego … ale dokuczliwego trzeba zrobić, by wreszcie zrozumieli, że stają się co raz mniej zrozumiali przez ludzi. Wczoraj wysłuchałem homilii bp Frankowskiego na “zaduszkach chłopskich”. Żenada. Według biskupa zło leży w politykach (ale tylko libedrałach i lewicowcach, a tylko leniwych z prawicy. Rząd “zielonej wyspy” chce Polskę zniszczyć, odpowiedzialny jest nawet za to, że wielu woli tracić na piwo zamiast budować kościoły. Upadek powszechny moralności. Rządzi tylko pieniądz i jeszcze raz pieniądz. O dziwo – nie ma w tym “dziele” udziału Kościoła. Tyko Kościół i chłopi mogą Polskę uratować. Tak to sprawę widzi biskup. O zgrozo! APELUJĘ nie tylko o ograniczenie tacy ale o WSTRZYMANIE SIĘ Z PÓJŚCIEM DO KOŚCIOŁA w określoną NIEDZIELĘ (chrześcijanina nie zwalnia to od przykazania by ten dzień “święty święcić”). Trzeba hierarchom uprzytomnić, by nie szli drogą “interesów kościelnych” tylko drogą EWANGELII.

 4. Jak Rydzyk szkalował Polskę, to biskupi milczeli, że aż trzeba było zwracać si ę do Watykanu. A jak mądrze i rozsądnie wypowiedział się ks. Adam Boniecki, to zaraz wywarli naciski na przeora Marianów żeby zakazał ks. Bonieckiemu wypowiedzi w mediach – sprawiedliwość Kalego.Takie postępowanie Kościoła przysparza tylko członków partii Palikota.

 5. Kś.Boniecki to jedyny światły człowiek na tym bezdrożu i walce o wpływy .Ale jest 21 wiek i już jest inaczej. Serdecznie pozdrawiam Kś.Bonieckiego .

 6. a co dokładnie głosił?i dla czego w hierarchicznej instytucji podwładny nie powinien podporządkować się decyzji przełozonego? prosze o merytoryczne odpowiedzi dziękuje.

 7. Ja nie wierzę w księży tylko w Pana Boga i Ewangelię! Tak infantylnie to można podchodzić ale do TVN-u bo gdyby nie manipulowali informacjami to bym ich oglądał…

 8. obawiam się, że “protest tacowy” niewiele da ponieważ i tak większość “zwolenników” księdza Adama nie uczęszcza do kościoła…

 9. Jak kneblowali ks. ISAKOWICZA-ZALEWSKIEGO, to niestety ale dziwnie cicho “siedziały” te lewackie i liberalne “media”… wtedy nie było takiej nagonki…

 10. Jak pokazało życie to Kopernik miał rację, a nie ciemnota kościoła… Ksiądz Boniecki – to taki współczesny “Kopernik” – i prędzej,czy później – na jego wyjdzie. Trzymam za niego kciuki !

 11. jeden z nielicznych który myśli, szanuje ludzi i umie się wypowiadać. z Wojtyłą gdyby nie został papieżem zrobiliby to samo. stawiają go na pomnikach, tablicach i sztandarach a tak naprawdę go nie słuchają. pozdrawiam

 12. Jestem tego samego zdania co ks.Boniecki ,nie za dużo hipokryzji jest w kościele? Nie mieszajmy życia prywatnego z kościołem,jest czas na modlitwę i inne czynności.Wszystko można pogodzić.Mniej dewocji ,więcej czynów,dobrych uczynków.

 13. ks. Boniecki jest zakonnikiem i dobrowolnie złożył śluby posłuszeństwa więc nie może sobie gadać co mu się podoba tylko ma głosić Ewangelię. A ci “życzliwi naprawiacze” i różne szemrane pseudo-autorytety Kościoła Katolickiego zapominają że nie można wtrącać się w wewnętrzne kościelne sprawy. Nikt nie zmuszał ks. Bonieckiego do bycia zakonnikiem (min. dobrowolnegopodjęcia różnych wyrzeczeń)

 14. Ksiądz Boniecki, to wspaniały również człowiek, aż chce się go słuchać, tak rzeczowo umie się wypowiedzieć i trafić do słuchaczy- chcę aby wszyscy księża byli tacy.

 15. Gdyby każdy był taki jak ks. Boniecki może i ja zaczęłabym z powrotem chodzić do kościoła …bo teraz to nie mogę się zmusić . Jeden taki patałach powiedział , że ludzie się dzielą na ludzi takich co wierzą i to są ludzi święci i takich co nie wierzą i to jest ” dziadostwo” jak ja mam iśc do takiego kościoła i słuchać kogoś takiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *