Po “Dniu bez Smoleńska” przyszedł czas na kolejny dzień bez. Tym razem wybór padł na prezesa PiS-u. W sprzeciwie na zajmowanie rządu i reszty polityków idiotyzmami i bzdurami, odciąganiu ich od spraw ważnych poprzez zmuszanie do polemiki na bezsensowne tematy ogłośmy “Ogólnopolski Dzień Bez Kaczyńskiego”. Idąc za inicjatywą przyłączających się do grupy – niech będzie i miesiąc – tłumaczą się ze swojego pomysłu twórcy wydarzenia na Facebooku.

Jak zwykle nie chodzi o politykę. Przynajmniej oficjalnie. Autorzy nie mają zamiaru nawoływać do nienawiści czy podziałów. Jedynie do zachowania rozsądku i opamiętania! Zacznijmy rozwiązywać bieżące problemy i dbać o naszą przyszłość. Politycy, zacznijcie robić coś pożytecznego, zamiast zajmować się kolejny raz rzeczami, które w niczym nam nie pomogą. Żądamy zaprzestania dyskusji na absurdalne tematy i ciągłego spiskowania! – nawołują Kamil Jaworski, Mateusz Banaś, Łukasz Oleś. To ich inicjatywa.

Ciekawe, czy media podchwycą pomysł. Wszystkie polskie stacje informacyjne żerują na politycznych emocjach i bez Jarosława Kaczyńskiego, stety albo niestety, obejść się nie mogą. Konflikt między prezesem PiS-u a Donaldem Tuskiem jest wodą na młyn TVN24, Polsatu News czy TVP Info. O papierowych dziennikach nie wspominając.

Dzień bez Kaczyńskiego rozpoczął się dziś o północy. Ciekawe, czy informując Was o nim, łamiemy zasady wydarzenia? Weźmiecie udział?

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

One Reply to “Dzień bez Kaczyńskiego – celebrujesz?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *