W weekend na Facebooku wystartowała gra dla żużlowych menadżerów, z programem zawodów w jednej ręce i długopisem w drugiej, którym to nakreślają planowane zmiany zwykłe i taktyczne oraz wnioski z analizy warunków na torze. Teraz każdy może wczuć się w rolę menadżera drużyny żużlowej i poczuć nietypowy klimat parku maszyn.

To Speedway Manager http://www.facebook.com/apps/ap… . Aspekt społecznościowy jest tutaj kluczowy, a kadrę każdej ekipy stanowią przyjaciele i znajomi z Facebooka. Nowy sezon wirtualnej zawodowej ligi żużlowej rusza już w połowie lutego, ale warto już teraz zarejestrować swoją drużynę, gdyż kolejność rejestracji decyduje o przydziale do konkretnej ligi.

W grze pominięto opcje ekonomiczne poświęcając się w całości na rozgrywaniu meczów żużlowych na żywo pomiędzy zainteresowanymi graczami. – Taktyka, realność oraz jak najlepsze odzwierciedlenie klimatu panującego podczas zawodów w parku maszyn – głównie właśnie tymi kryteriami kierowałem się realizując tę grę bazując na własnym wieloletnim doświadczeniu i obserwacjach jako były adept tego sportu oraz później dziennikarz – zdradza autor gry Marcin Lewandowski. – Merytoryczną część konsultowałem również z osobami powiązanymi zawodowo z tym sportem, i tutaj najbardziej pragnę podziękować za pomoc Marcinowi Kozdrasiowi oraz Andrzejowi Hulko.

Właśnie klimat rozgrywanych meczów ma być magnesem, który przyciągnie sympatyków żużla. – Sama próba, która jak widać powiodła się stworzeniem takiej aplikacji na Facebooku, to jest bardzo ciekawy pomysł. W ciągu 24 godzin zarejestrowało się w tej grze blisko 100 drużyn. Nie tylko z Polski, ale również znaleźli się gracze z Wielkiej Brytanii, Szwecji, Włoch, Ukrainy, Niemiec czy też USA. Gra zapowiada się bardzo ciekawie i wszyscy liczymy, że będzie cieszyć się dużym zainteresowaniem do samego końca – uważa Konrad Cinkowski, jeden z pierwszych graczy, który utworzył własną drużynę.

– Realizm i prace na torze jak najbardziej wpisują się z koncepcję gry. Zaś możliwość organizowania zawodów pucharowych zostanie udostępniona w niedalekiej przyszłości. Podczas pierwszego sezonu będzie można rozgrywać mecze towarzyskie, które w pewnym stopniu będą alternatywą na brak opcji treningowych, bo gra jest takowych pozbawiona, oraz ligowe – uspokaja Marcin Lewandowski.

Zainteresowani? Spróbujcie swoich sił. Niech Tomek Gollob będzie z Was dumny!

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

One Reply to “Speedway Manager na Facebooku”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *