Wszyscy, którzy kiedykolwiek korzystali z Naszej-klasy wiedzą, jak wiele idiotycznych “łańcuszków” pojawia się w serwisie. Zazwyczaj dotyczą szczęścia; ich autorzy namawiają użytkowników do rozsyłania wiadomości do znajomych i spam jest kopiowany w nieskończoność. Podobne “łańcuszki” rozsyłane są mailami. Najlepiej je ignorować, by nie dawać satysfakcji domorosłym bajkopisarzom.

Niedawno “łańcuszki” pojawiły się na Facebooku. Autorom bądź autorowi poniższego tekstu gratulujemy niskich lotów poczucia humoru i zachęcamy do lektury Fejsika. Może się czegoś nauczy.

Oto tajemniczy list, rozsyłany rzekomo przez samego szefa Facebooka. Pisownia oryginalna:

“Przepraszam, że muszę wysłać tę wiadomość. Facebook stało się ostatnio bardzo popularne, jednak zaistniało wiele skarg, że pracuje on zbyt wolno. Ze sprawozdania wynika, że powodem jest to, że Facebook ma wielu nieaktywnych użytkowników oraz wielu nowych członków. Chcemy wysłać tę wiadomość, aby sprawdzić, czy jesteś aktywnym użytkownikiem czy nie. Jeśli jesteś aktywny, możesz wysłać tę wiadomość do co najmniej 15 użytkowników. Skorzystaj z funkcji “Kopiuj – Wytnij” i “Wklej”, aby pokazać swoją aktywność. Tych, którzy nie wyślą tej wiadomości w ciągu dwóch tygodni, konto zostanie usunięte, żeby uzyskać więcej miejsca. Wyślij tę wiadomość do znajomych, aby sprawdzić czy są nadal aktywni i aby ich konta nie zostały usunięte – Założyciel Facebooka, Mark Zuckerberg”.

Koń by się uśmiał. Ale mucha nie siada.

Dowiedz się jak wygląda projekt VR od Facebooka.

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *