Nareszcie będzie jakiś namacalny pożytek z Facebooka. Europejscy użytkownicy mobilnej usługi Places Deals dostaną zniżki w kawiarniach, sklepach i restauracjach.

Na czym to będzie polegać? Na lokalizacji facebookowiczów. Places Deals będzie nagradzał zniżkami tych, którzy odwiedzą określone miejsca i zalogują się w nich na Facebooku przy użyciu telefonów komórkowych. Usługa wystartowała wczoraj, póki co – w Wielkiej Brytanii. Pewnie na odpalenie Places Deals w Polsce jeszcze trochę poczekamy. Ale dla naszych rodaków na Wyspach Brytyjskich nowa usługa może okazać się pożyteczna.

Facebook już dogaduje się z partnerami, którzy dadzą rabaty użytkownikom serwisu. I przy okazji nieźle na tym zarobią. Bankowo informacja o tym, że użytkownik jest w takiej a takiej knajpie, pojawi się na jego Tablicy. I przyciągnie potencjalnych klientów.

Usługa Places Deals jest powiązana z lokalizacyjną Facebook Places. To znacznie wydłuży okres oczekiwania na facebookowe zniżki w Polsce. Ale to tego Zuckerberg i spółka zdążyli nas już przyzwyczaić.

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

One Reply to “Użytkownicy Facebooka dostaną zniżki w ramach Places Deals”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *