To prawdziwy fenomen. Na Facebooku jak grzyby po deszczu wyrastają strony fanowskie ze słowem “dziwka” w tytule.

Jest ich już kilkadziesiąt, a nazwy przyprawiają o dreszcze (zachowujemy oryginalną pisownię): “Oglądam Jeden z Dziesięciu, wiec wiem wszystko, dziwko”, “jak byłam mała to bawiłam się w sklep, więc wiem co to marketing, dziwko”, “Kradłem ołówki z ikei, więc wiem co to ryzyko, dziwko”, “Przeglądałem fejsa, więc wiem co to dziwka, dziwko”, “jak byłam mała bawiłam się w cukiernie więc wiem co to robić loda, dziwko”, “Jestem uczniem, więc wiem co to szkoła przetrwania, dziwko”. Przykładów są dziesiątki i zabrakłoby nam miejsca w jednym artykule, by je wszystkie wyliczyć. Mało Wam? Wpiszcie w pasku wyszukiwania na Facebooku słowo “dziwko”. Automat wyszuka dla Was wszystkie strony fanowskie. Kilka przykładów załączamy poniżej.

Tematyka stron? Od sasa do lasa. Słowem na “dz” zwieńczono nazwy fanpejdżów traktujących o popularnych grach komputerowych, poprzez tematy wielkanocne, aż po zakupy w Biedronce. W kontrowersyjne tytuły wpleciono nawet osoby… duchowne. “Jestem księdzem więc wiem co to grzech, DZIWKO” http://www.facebook.com/pages/J… zakrawa na prowokację. Dostało się też stróżom prawa: “Spisała mnie policja, więc wiem co to nienawiść, dziwko” http://www.facebook.com/spisala… . Językowa prowokacja działa, bo rzeczone fanpejdże przyciągają użytkowników Facebooka. Coraz więcej społecznościowych maniaków ma “dziwkę” w zbiorze swoich stron fanowskich. Słowo pojawia się także w postach. O co chodzi?

Już spieszymy z wyjaśnieniami. Wieńczenie zdań słowem na “dz” to nowa językowa moda młodych Polaków. Wulgarny zwrot jest bowiem trendy, jazzy i glamour. Ciekawe, kiedy dostaniemy społecznościowy kontent uroczyście zakończony słowami na “K” lub “P”?

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

16 Replies to “Dz**ki szturmują Facebooka! O co chodzi?

  1. i oczywiście wszyscy myślą, że są superoryginalni, a tak naprawdę to skutek amerykanizacji społeczeństwa – zamiast ‘bitch’ jest dziwka.

  2. Chamstwo nie jest i nie będzie nigdy modne, no może z małym wyjątkiem: u meneli i im podobnym. A Facebook komu jest potrzebny? Tym istotom co w realu milczą, i inaczej niż anonimowi ludzie nie potrafią się zaprezentować. Ja wolę żywych ludzi niż wirtualne postacie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *