Jak donoszą media, Zuckerberg zrobi wszystko, żeby ułatwić korzystanie z Facebooka. Firma właśnie testuje darmowe wi-fi. Dostęp będzie możliwy po zameldowaniu się na FB w konkretnym miejscu.

W praktyce będzie wyglądało to tak. Facebook będzie odpowiedzialny za sprawy techniczne, czyli obsługę łącza i dostarczenie routera do miejsca, z którymi nawiąże współpracę (restauracje, puby, kawiarnie). Właściciel jedynie udostępnia swoje łącze.

Klient meldując się w danym miejscu, zostanie przekierowany na fanpage (np. kawiarni) i od tego momentu będzie mógł kontynuować serfowanie za całkowitą darmochę. Co więcej, każdy kto skorzysta z tej funkcji będzie mógł liczyć na rabaty i ciekawe promocje.

Mimo, że w wielu miejscach użyteczności publicznej darmowy internet jest dostępny od dawien dawna, to projekt ”Facebook Wi-FI” okazał się sporym sukcesem, zarówno po stronie FB jak i przedsiębiorców biorących udział w programie, co potwierdza pracownik portalu.

Jest to idealna alternatywa dla ”suchych’’ informacji reklamowych prezentowanych na portalu. Wiele osób wie, które treści są sponsorowane i często je ignoruje wiedząc, że to reklama. Wszystko wskazuje na to, że w niedalekiej przyszłości będą miały miejsce podobne projekty, zwłaszcza, że przedsiębiorcy potrzebują nowej formy promocji swoich lokalnych biznesów.

Czy chętnie skorzystalibyście z takiej formy promocji?

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

2 Replies to “Facebook testuje darmowe wi-fi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *