29-letni James Howes z Wielkiej Brytanii został skazany za wysyłanie niedwuznacznych propozycji seksualnych 11-letniej dziewczynce za pośrednictwem Facebooka. Mężczyzna musi poddać się leczeniu. W ramach kary dostał także 100 godzin prac społecznych i trafił na listę przestępców seksualnych – informuje BBC.

Howes kontaktował się z dziewczynką w lipcu ub. roku. Pisał jej m.in. że “czuje się samotny” i że “potrzebuje damskiego towarzystwa”. Sprawa wyszła na jaw dzięki partnerce 29-latka, która o wszystkim powiadomiła policję.

W trakcie rozprawy sędzia przyznała, że mężczyzna chciał wykorzystać dziecko. Do spotkania nie doszło tylko dlatego, że 11-latka okazała się “bardzo ostrożna i rozsądna jak na swój wiek”.

James Howes przyznał się do winy.

Przypadek 29-letniego Brytyjczyka powinien być przestrogą dla wszystkich rodziców, których dzieci korzystają z Facebooka. Warto monitorować społecznościową aktywność swoich podopiecznych, by nie padły ofiarą internetowych zwyrodnialców.

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

6 Replies to “Facebookowy pedofil skazany

  1. wy katolicy wszyscy rozumiem? ze takie metody macie na badytow? nic jej nie zrobil, a partnerka to kapus, zamiast pogadac z nim to na policje leci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *