Wszystko dzięki fotografii opublikowanej na Facebooku, którą wykonał turysta na Times Square. Oficer pomógł bezdomnemu siedzącemu na ziemi.

Sytuacja miała miejsce 14 listopada w Nowym Jorku. Policjant pomógł bezdomnemu, przekazując mu ciepłe skarpety oraz nowe buty. Właśnie wtedy zostało wykonane zdjęcie. Policjant nie był świadomy, że ktoś uwiecznia tę chwilę.

Funkcjonariuszem okazał się Lawrence DePrimo, który w 2010 roku dołączył do nowojorskiej policji. W rozmowie z gazetą przyznał, że nie mógł zostawić bezdomnego bez butów. On sam tego dnia miał 2 pary skarpet, a i tak marzły mu stopu. Bez chwili zastanowienia kupił całoroczne buty (75$) w najbliższym sklepie i podarował bezdomnemu.

Zdjęcie wykonane przez turystę zostało wysłane do NYPD z dokładnym opisem całej sytuacji. Nowojorska policja opublikowała zdjęcie z opisem na facebookowym profilu. Temat został przechwycony przez Reddit. Od tamtej pory zdjęcie polubiło ponad 350 tysięcy osób oraz udostępniło je bagatela 95 tysięcy użytkowników. Tym samym, niczego nieświadomy policjant stał się internetowym bohaterem.

Facebook po raz kolejny wziął udział w propagowaniu pozytywnego zachowania wśród ludzi. Dzięki portalowi o zachowaniu policjanta dowiedziały się miliony osób na całym świecie.

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *