Najmłodszy miliarder świata nie ma ani poczucia humoru, ani dystansu do siebie. Ale wie, jak zarabiać pieniądze. Chiński producent zabawek M.I.C. Gadget może mieć problemy z Markiem Zuckerbergiem. Wszystkiemu winna unikalna, plastikowa lalka “Poking Inventor”, przedstawiająca szefa Facebooka.

Plastikowy Zuck ma na sobie kultowe klapki Adidasa, nieśmiertelne dżinsy, bluzę z kapturem a w ręku trzyma tabliczkę z napisem “Like”. Sprzedaż “najbardziej przyjaznej zabawki, jaką kiedykolwiek widzieliśmy” wyprodukowanej przez M.I.C. Gadget została wstrzymana.

Prawnicy Facebooka wysłali do Chińczyków list z żądaniem natychmiastowego zaprzestania produkcji i sprzedaży wszelkich produktów, które naruszają prawa Marka Zuckerberga, w tym figurki i wszelkich innych rzeczy zawierających zastrzeżone znaki towarowe Facebooka. Mało tego. Firma M.I.C. Gadget ma zniszczyć wszystkie wyprodukowane dotąd lalki, ujawnić, ile zarobiła na sprzedaży plastikowego szefa Facebooka i usunąć ze strony internetowej wszystkie fotografie figurki “Poking Inventor”.

Lalkę można jeszcze zobaczyć na stronie M.I.C. Gadget http://store.micgadget.com/acti… . Producent informuje, że sprzedaż figurki została wstrzymana. Nie wiadomo, czy będzie ją jeszcze można kupić. Kosztowała niecałe 70 dolarów. Wyprodukowano zaledwie 300 sztuk. Można więc się spodziewać, że niebawem na aukcjach internetowych trzeba będzie za plastikowego Zucka słono zapłacić.

M.I.C. Gadget oficjalnie przeprosiła Marka Zuckerberga za “wszelkie niedogodności”. Firma podkreśla, że jej pracownicy nie mają nic wspólnego z Facebookiem i jego szefem.

To nie pierwsza wpadka M.I.C. Gadget. Chińczycy handlowali też figurką Steve’a Jobsa http://store.micgadget.com/appl… , szefa koncernu Apple. Jej sprzedaż także została wstrzymana.

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

7 Replies to “Figurka Marka Zuckerberga wycofana ze sprzedaży

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *