Internetowi rabusie zaatakowali kilka portali o tematyce LGBT. Ofiarami złodziei, którzy ukradli ponad 100 tysięcy prywatnych danych, padły geje i lesbijki.

Sprawa dotyczy portali kobiety-kobietom.com, innastrona.pl i gay pl. Administratorzy stron bezzwłocznie poinformowali o fakcie wszystkich użytkowników, nakłaniając tym samym do szybkiej zmiany haseł. Łupem złodziei padły adresy e-mailowe, daty urodzenia, adresy IP oraz hasła.

Po raz kolejny hakerzy udowadnili, że nie ma dla nich zabezpieczeń, z którymi sobie nie poradzą. Zwłaszcza, że handel danymi osobowymi przynosi wymierne korzyści.

Przypomnijmy, że za przetrzymywanie danych osobowych bez zgody jest przestępstwem i grozi za to kara pozbawienia wolności od 2 do 3 lat .

Akurat w tym przypadku użytkownicy nie byli niczego winni, to zaatakowane portale ponoszą całą winę za kradzież.

Jak wy chronicie się przed internetowym atakiem bądź kradzieżą? Często zmieniacie swoje hasła dostępu?

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

One Reply to “Geje i lesbijki zaatakowani przez hakerów”

  1. nie jestem za nimi ale najśmieszniejsze jest to że ci co najbardziej obrażają są też gejami. Miałem takich w robocie… docinki żarty a się okazało że sobie równo smarują i to dosłownie…… z resztą film też podobny był…a film to przecież życie…. nie jestem za nimi ale ci co obrażają niech się też nie ukrywają bo facetami!!!! też nie są a zwykłymi ciotami co tylko w słowach znajdują ujście a coś pokazać to zasłaniają się zabawkami….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *