Wielki sukces gier i portali społecznościowych stał się już faktem. Miniaturyzacja technologii sprawia natomiast, że mobilna rozrywka szturmem zdobywa kolejnych zwolenników. Czy funkcje społecznościowe w mobilnym wydaniu są nowym kierunkiem w rozwoju gier?

Gry społecznościowe zbliżają ludzi

W ankietach przeprowadzonych przez lidera gier casualowych, firmę PopCap, dokładnie połowa graczy przyznaje, że dzięki grom społecznościowym zdobyła kilku nowych przyjaciół. 45 proc. stwierdza, że gry pozwoliły im odświeżyć stare znajomości, natomiast 54 proc. – że dzięki nim czują się bardziej zintegrowani ze społecznością w sieci.

Z kolei firma analizująca rynek Information Solution Group doszła do wniosku, że popularność gier społecznościowych ma wpływ na spadek sprzedaży gier na konsole. Z ankiet wynika także, że 1/3 badanych korzysta rzadziej z konsol, ponieważ ma dostęp do gier, w których rywalizują ze znajomymi online.

Kiedy casual staje się społecznościowy

Wiele tradycyjnych gier casualowych przeszło metamorfozę i odnosi sukcesy na Facebooku. Przykładów jest sporo: Zuma Blitz, Sims Social czy Words with Friends. Gry te przybrały charakter społecznościowy – mechanizmy Facebooka służą w nich jako elementy rozgrywki oraz sposób na pozyskanie nowych użytkowników. Część z tych użytkowników to bardzo zaangażowani gracze. Tradycyjnie gry dzieliło się na hardcore i casual. Teraz mówi się, że “casual is the new hardcore” i powstała nawet kategoria hardcorowych graczy casualowych. – Nie wierzyliśmy własnym oczom, ale mamy na naszym Mahjongu sesje trwające po 20 godzin aktywnej rozgrywki. Gry społecznościowe także mają wielu bardzo oddanych użytkowników – mówi Lidia Janoszka z Ganymede.

Poker na wynos

Rynek gier mobilnych właśnie przeżywa swój boom. Codziennie na różnych platformach pojawiają się setki nowych aplikacji, z czego gry stanowią ok. 20 proc. http://148apps.biz/app-store-me…

Coraz więcej deweloperów gier dostosowuje swoje istniejące produkty do urządzeń mobilnych. W wersji iPadowej ukazały się m.in. takie hity jak Angry Birds, Plants vs Zombies czy Last Temple. Niedawno do listy propozycji dołączył także Poker by GameDesire.

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

4 Replies to “Gry na wynos

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *