W ub. roku użytkownicy Facebooka opublikowali na swoich Tablicach 1,2 mld zdjęć z halloweenowych maskarad. To dziesięć razy więcej, niż umieszczono na portalu Marka Zuckerberga w analogicznym okresie 2008 roku. W tym roku ta liczba jeszcze wzrośnie – podkreśla serwis AllFacebook. O ile? To trudno przewidzieć.

W październiku 2010 roku Facebook miał 600 mln użytkowników, dziś liczba facebookoholików wynosi 800 mln.

Czy po tegorocznym Halloween na ściany Fejsa trafi o jedną trzecią więcej zdjęć, niż w ubiegłym roku? Takiego wzrostu nie należy się spodziewać – święto jest najbardziej popularne w Stanach Zjednoczonych, a największy wzrost liczby użytkowników Facebooka obserwujemy poza granicami USA.

Itamar Rosenn, spec od Facebooka przewiduje, że prawdziwy wysyp halloweenowych zdjęć nastąpi w najbliższy wtorek. Rosenn podkreśla, że użytkownicy portalu Marka Zuckerberga uwielbiają publikować fotografie z maskarad.

Wzrost zainteresowania Halloween zaobserwowano na Facebooku już dwa tygodnie temu – wtedy jak grzyby po deszczu zaczęły wyrastać halloweenowe grupy, fan page i wydarzenia.

Czy Wy także zasypiecie swoją Tablicę halloweenowymi fotografiami?

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

4 Replies to “Halloween zaleje Facebooka

  1. Poważne zagrożenie duchowe Pozornie Halloween wydaje się niewinnym “świętem” zaspokajającym jedynie potrzeby tajemniczości, czemu sprzyja przebieranie się za czarownicę, wampira, ducha czy diabła, zainteresowanie rzeczami budzącymi grozę, strach, lęk. Jest odpowiednim momentem dla wróżb dotyczących małżeństwa, szczęścia, zdrowia i śmierci. Tego dnia wzywa się pomocy szatana. Faktycznie Halloween może stanowić formę wtajemniczenia w okultystyczno-demoniczny świat. Będąc sztucznym tworem, zlepkiem różnych tradycji obcych chrześcijaństwu, kojarzy się z niebezpiecznymi wierzeniami i kultami (ma konotacje satanistyczne). Znaki używane podczas tego “święta”, jak śmierć, krew, duchy (przebieranie się w kostiumy ma na celu zmylenie, oszukanie duchów nawiedzających ludzi ostatniego dnia października), otwierają na duchową rzeczywistość przekraczającą wymiar psychologiczny, odnosząc się do sfery światopoglądowej czy religijnej. Halloween dobrze zadomowił się w polskiej kulturze. Jest obchodz

  2. Samhain jeden z 4 sabatów. Jakie zagrożenia katole to wy jesteście zagrożeniem, szacunek i wiernych zdobywaliście ogniem i mieczem nikt nie chciał waszej religii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *