Za kilka miesięcy, między kwietniem a czerwcem, portal Marka Zuckerberga zadebiutuje na giełdzie. Nie znamy jeszcze żadnych szczegółów odnośnie do oferty publicznej Facebooka. Firma nic nie chce na ten temat powiedzieć, więc póki co musimy wierzyć na słowo redakcyjnym szpiegom.

Podobno Facebook chce zadebiutować z wyceną na poziomie 100 mld dol. I zebrać z IPO 10 miliardów. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to debiut giełdowy Facebooka będzie największym debiutem w historii branży IT.

I jeszcze jedno: Google i Groupon kucają przy Facebooku. Dlaczego? Sprawdźcie na infografice przygotowanej przez Accounting Degree Online.

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

6 Replies to “Historyczny debiut giełdowy Facebooka (Infografika)

  1. o boże że niby facebook jest więcej warty od googli ? a co sie z niego dowiecie ? zobaczyce uzbieram 30 mld dol. i kupie google. a uzbieram to jak bede pracowal przez jakies 200 lat i nic nie bede jadl i niebede mial domu. a wiec na mnie czekajcie.

  2. wycena gieldowa mcdonalda bedzie mniejsza niz FB? fb nie ma nic tylko kilka wielkich serwerowni, calal jego wartosc to jedna wielka spekulacja ale czego sie spodziewacie skoro szef fb ma nazwisko *berg ?

  3. mariusz patrowicz Nabil Rantisi, who sold stocks during the United Arab Emirates’ boom, now oversees orders of roast beef and Yorkshire pudding wraps from crowds including former clients mariusz patrowicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *