Kolejny złodziejski pomysł scammerów. Tym razem wykorzystują naiwność użytkowników spragnionych kolorów na Facebooku – informuje serwis nakedsecurity.sophos.com. Jeśli któryś z facebookowych znajomych wyśle Wam link do strony, która rzekomo zmienia kolor tła – zignorujcie go. W przeciwnym wypadku padniecie ofiarą internetowych oszustów.

Scammerzy proponują naiwniakom trzy kolory teł: różowy, czerwony i czarny (screeny poniżej). Po kliknięciu złodziejskiego linku użytkownik jest zobowiązany do podzielenia się radosną informacją o kolorowym Facebooku na swojej Tablicy.

Ale to nie wszystko – przed zamianą tła musi jeszcze napisać pozytywny komentarz o nowej funkcji. Jednak i to nie pomaga – po wypełnieniu żądań cyberoszustów Facebook nadal pozostaje niebiesko-biały.

Pamiętajcie, że żadna aplikacja nie zmieni koloru tła na Facebooku! Pod żadnym pozorem nie klikajcie podejrzanych linków.

Jeśli któryś ze znajomych powiadomi Was, że rozsyłacie spam, nie lekceważcie tego. Przejdźcie do “Ustawień prywatności”, następnie przeklikajcie się do zakładki “Edytuj ustawienia” w okienku “Aplikacje i witryny”. Skasujcie wszystkie niepotrzebne aplikacje.

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

4 Replies to “Różowy Facebook? Nie badź głupi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *