Jeden z najpopularniejszych gwiazdorów światowej kinematografii Harrison Ford współtworzy ekologiczną grę Ecotopia. Gra ma być dostępna na Facebooku już wiosną.

Niewtajemniczonym wyjaśniamy, że filmowy Indiana Jones zasiada we władzach organizacji Conservation International, która zajmuje się ochroną bioróżnorodności ziemskiej. Dlatego właśnie producenci gry ze studia Talkie w Los Angeles postanowili zaprząc Forda do swojego projektu. Ciekawe, czy aktor robi to za dolary, czy z przekonania. Tej kwestii jednak nie rozwiążemy.

Ecotopia będzie bezpłatna grą, która zaangażuje facebookowiczów do działań proekologicznych także w realu. W ten sposób gracze zdobędą wirtualne punkty.

Sam Harrison Ford jest pomysłem zachwycony: – Jestem podekscytowany, że wezmę udział w projektowaniu gry. Uważam, że to świetny sposób zaangażowania milionów ludzi do walki o ochronę naszej planety poprzez działania on-line i w codziennym życiu – powiedział aktor.

Gracze rozpoczną przygodę w Ecotopii w wirtualnym świecie, który nie nadaje się do zamieszkania. Ich zadaniem będzie zdobywanie w specjalnych misjach potrzebnych do życia zasobów. Do gry będzie można zapraszać facebookowych znajomych. Ciekawe, czy w Ecotopii pojawi się Indiana Jones?

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

One Reply to “Indiana Jones współtworzy grę na Facebooka!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *