Kobiety cenią swoją prywatność w social mediach. Z infografiki przygotowanej przez ZoneAlarm wynika, że profile pań na Facebooku są najczęściej niedostępne dla obcych zaś panowie zazwyczaj nie dbają o Ustawienia prywatności. Nie świadczy to bynajmniej o nonszalancji czy odwadze, lecz o zwykłej niewiedzy.

11 proc. użytkowników portali społecznościowych żałuje treści opublikowanych w sieci. Częściej żałują mężczyźni.

Jak dbać o prywatność?

1. Nie przyjmuj obcych do znajomych
2. Sprawdzaj, co publikują i czym dzielą się z Tobą znajomi
3. Przed publikacją treści zastanów się kilka razy
4. Upewnij się, że nie jesteś oznaczony na kompromitujących zdjęciach
5. Upewnij się, że Twoje publikacje mają status “Twoi znajomi”

Więcej na poniższej infografice.

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

10 Replies to “Jak dbać o prywatność na Facebooku? (Infografika)

  1. Przede wszystkim: Żyj tak, żeby nie mieć się czego wstydzić, żaden “portal społecznościowy” Ci wtedy nie zaszkodzi. Ludzie, przecież to tylko zabawka, komunikator, lub miejsce do publikowania..

  2. Albo prywatność, albo “portal społecznościowy”. Jedno wyklucza drugie. Chcesz mieć spokój nie wpisuj się do żadnych “naszych” klas, facebooków czy innych takich serwisów. Moda na cokolwiek przynosi krocie właścicielom, a matoły za to bulą i są szczęśliwi, że mają w domu kompletnie nieprzydatny szajs. Właśnie stąd właściciel Facebooka ma swoje miliardy. Korzysta z danych, które wpisuje się w formularz rejestracyjny i sprzedaje je różnym firmom, przede wszystkim marketingowym. Ludzie, zastanówcie się najpierw nad tym co robicie, a dopiero później narzekajcie, że ktoś was wykorzystuje. Nawet tutaj, gdzie krytykuje się facebooka, jest jego ikonka!!! Więc o czym to świadczy?

  3. Nie rozumie po co komu prywatnosc,ja chce zeby muj profil ,moje zdjecia,moje filmy na youtube widzialo jak najwiecej ludzi( wiecej obejrzen na youtube wiecej pieniedzy z reklam)moje obrazy olejne na fejsbooku( wiadomo wiecej klijentów)

  4. ^^wchodzić, logować się, ale najpierw przeczytać regulaminy, zasady, cele, oraz zapoznać się z narzędziami, których mnóstwo oferuje, i nie robić nic bezmyślnie. Zalet retencjonowania i ponownego wykorzystania danych telekomunikacyjnych jest mnóstwo, jeśli nie obciążają Twojego sumienia, nie ma problemu. Niech widzą, jeśli jesteś fajny. Jeśli masz coś do ukrycia, to w ogóle się schowaj i nie dawaj złego przykładu.

  5. Trzeba żyć tak by sie nie miec czego wstydzić.Przykladowo jesli kobieto w przeszlosci szla do lozka praktycznie z kazdym to moze jedynie teraz do siebie miec pretensje ze jest postrzegana jako szmata i k..wa:) I tak jest ze wszystkim… Pozdrawiam

  6. Do “Placekz”: Zamiast tracić życie na portalach społecznościowych proponuję trochę podszkoloć się z ortografii. Nie wstyd Panu/Pani zabierać głos w ważnej sprawie nie potrafiąc napisać poprawnie kilku słów we własnym języku?

  7. goćciu z 8godzin temu sam piszesz z błedami (napisałeś “podszkoloć”) więc się nie czepiaj innych, a po drugie od kiedy temat facebooka jest poważny?? normalnie tak się rozśmieszyłem że szkoda gadać hahaha 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *