Huragan Sandy przeszedł do historii. Jednak szkody jakie wyrządził będą naprawiane jeszcze przez długi czas. Od momentu uderzenia tropikalnego sztormu wielu amerykanów zostało bez prądu. Tym samym stracili również dostęp do Internetu, a także możliwość wykonywania połączeń telefonicznych.

W takiej sytuacji do łask wraca stara, dobra wiadomość tekstowa (sms).

W przypadku Twittera wystarczy aktywować funkcję w ustawieniach programu, wysyłając wiadomość o treści ’’GO’’. Aby to zrobić musisz mieć dostęp do Internetu. Tak więc zrób to, zanim nadejdzie kolejna katastrofa. Po wysłaniu smsa dostaniecie wiadomość zwrotną z potwierdzeniem aktywowania funkcji.

By uzyskać więcej informacji na temat używania Twittera bez Internetu, koniecznie sprawdźcie oficjalny przewodnik.

Facebook również udostępnił opcję powiadamiania via sms. Jeżeli chcecie publikować status na ścianie za pomocą wiadomości tekstowej, wystarczy że połączycie numer własnego telefonu z portalem Zuckerberga. Podobnie jak w przypadku Twittera, wszystko aktywujemy w ustawieniach na portalu.

Tak więc, nawet bez Internetu możemy publikować i ćwierkać za pomocą smsów.
Korzystaliście już z tej funkcji?

 

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

3 Replies to “Jak korzystać z Facebooka i Twittera bez netu?

  1. No tragedia, bez FB czy Twittera to już nie można żyć :] To w takim razie polub FILMixer na FB i daj się wkręcić

  2. Jak Amerykanie stracili możliwość wykonywania połączeń telefonicznych, to oczywiste jest, że stracili możliwość wysyłania SMS-ów. Widzę, że autor tej wiadomości nie zna się na technice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *