Przyjaciół na Facebooku nigdy za wiele? Nieprawda. W społecznościowym życiu każdego użytkownika Fejsa przychodzi taki moment, w którym tenże użytkownik mówi sobie DOŚĆ. Albo ma ochotę to sobie powiedzieć, tylko brak mu odwagi.

Jak sprawić, by to znajomi wyrzucili nas z listy swoich kontaktów, wykonując tym samym brudną, facebookową robotę? To proste, wystarczy tylko wcielić w życie kilka zasad:

Bądź kłamcą – użytkownicy społecznościowego imperium nie lubią kłamstwa. Pewnie, że tolerują je w małych dawkach, jednak Twojej stuprocentowej dwulicowości na pewno nie zniosą. I po sprawie.

Bądź narcyzem – wyobraź sobie, że jesteś najbardziej interesującym użytkownikiem Facebooka, a reszta spośród ponad 685 mln ludzi to banda nudziarzy. Pisz jak najwięcej o sobie, przechwalaj się, bądź nieskromny i nurzaj się w swoich przechwałkach. Część znajomych na pewno szybko się z Tobą pożegna.

Kpij ze społecznościowych aktywności swoich znajomych – skoro jesteś najfajniejszym facebookowiczem, musisz to perswadować innym. Jeśli więc zabraknie Ci pomysłów na społecznościowe chwalipięctwo, krytykuj wszystko to, co publikują na Facebooku Twoi znajomi – od zdjęć, poprzez zmiany statusu związku, na tablicowych wpisach skończywszy. Bądź kreatywny w swoim krytykanctwie. Oni tego nie przełkną.

Pisz przykre rzeczy na Tablicach swoich znajomych – jeśli Twoi społecznościowi znajomi nie są ekshibicjonistami i nie lubią dzielić się swoją prywatnością na Facebooku – sprowokuj ich. Pisz źle o znajomych i to na ich wallach. Nawet najbardziej konserwatywni katolicy Ci tego nie wybaczą.

Kompromituj znajomych oznaczając ich na różnych zdjęciach – wyszperaj w internecie serię obrazoburczych zdjęć, opublikuj na Facebooku i oznaczaj na nich swoich znajomych. Wykorzystuj przy tym ich słabe punkty. Jak zawodowy pięściarz.

Skłócaj ze sobą znajomych – to już wyższa szkoła jazdy, ale trening czyni mistrza, więc na pewno Ci się uda. Możesz puścić jakąś plotkę, która wywoła konflikt między społecznościowymi znajomymi. Nie masz pomysłu? Wystarczy, że powiesz znajomemu “A”, że znajomy “B” obraża jego dziewczynę. Możesz liczyć na Mortal Kombat X PC.

Udostępnij wszystkim swoją Tablicę – jeśli już większość znajomych skasuje Cię z listy swoich kontaktów, nie spoczywaj na laurach. Udostępnij całemu światu swój wall i dalej przestrzegaj wszystkich punktów antyspołecznościowego regulaminu. Będziesz sam jak palec.

Czy macie jakąś sprawdzoną strategię hurtowego pozbywania się znajomych na Facebooku? Nie pytamy o kasowanie ich z listy znajomych, bo to rozwiązanie dla słabeuszy.

A naszą listę potraktujcie z przymrużeniem oka.

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

11 Replies to “Jak stracić przyjaciół na Facebooku?

  1. to pomyślcie, że właśnie zmienili nazwę tego artykułu na “czego nie robić, by stracić przyjaciół na fb” i uj/

  2. Jeżeli to są osoby ,które nie są lubiane przez nas to zgodzę się ale dlaczego TRACIĆ PRZYJACIÓŁ I BYĆ SAMYM JAK PALEC?????????? To nie jest mądre. Teraz wiem czego nie robić by ich nie stracić!!

  3. Lepiej powinni ten artykuł zatytułować “Jak stracić fałszywych przyjaciół”. Jeśli ktoś szuka prawdziwych przyjaciół, a nie tylko kontaktów, to FB idealnie to weryfikuje:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *