Jedziemy autostopem! Carpooling, czyli podróżowanie samochodem zupełnie nieznanej osoby bądź udostępnianie wolnego miejsca we własnym aucie przeniósł się do Facebooka. Sprawdźcie, jak łatwo możecie zostać współczesnym autostopowiczem.

Od kilku miesięcy tysiące kierowców i pasażerów umawiają się na wspólne przejazdy dzięki serwisowi Carpooling.pl – oszczędzając w ten sposób pieniądze i przyczyniając się do redukcji emisji hałasu i zanieczyszczeń. Od teraz znalezienie współtowarzysza podróży jest możliwe także za pomocą Facebooka.

Facebook ułatwia szybki kontakt i dzielenie się z innymi: wiadomościami, opiniami, emocjami… Carpooling łączy kierowców i pasażerów, aby mogli podróżować wspólnie, dzieląc się kosztami przejazdu. Opracowanie aplikacji, która wykorzystuje potencjał rozbudowanej sieci kontaktów, to zatem naturalny krok w rozwoju naszego serwisu i propagowaniu idei wspólnych przejazdów w Polsce – mówi Fejsikowi Justyna Luty-Urbanek, product manager serwisu.

Aplikacja umożliwia przede wszystkim wygodne przeszukiwanie bazy ponad 350 000 przejazdów po Polsce i Europie, które codziennie dostępne są w serwisie Carpooling.pl. Nie trzeba również opuszczać Facebooka, by dodać własną ofertę lub zapytanie o wolne miejsca. Jeśli użytkownik kliknie odpowiednią opcję, o nowo dodanym ogłoszeniu natychmiast dowiedzą się jego znajomi, ponieważ informacja o przejeździe zostanie automatycznie opublikowana na tablicy użytkownika na Facebooku. Dzięki integracji z bazą centralną przejazdy dodane za pomocą aplikacji widoczne będą także w serwisie głównym, co znacznie zwiększa szanse na znalezienie współpasażera.

Na stronie głównej aplikacji pojawiają się najnowsze przejazdy zamieszczone przez użytkowników, których konto na Carpooling zintegrowane jest kontem na Facebooku. Lista zawiera podstawowe dane, jak termin i trasę oraz link prowadzący do szczegółów przejazdu: podziału kosztów, komentarza i informacji, w jaki należy skontaktować się z ogłoszeniodawcą.

Zdjęcie i nazwa użytkownika odsyłają natomiast do jego profilu na Facebooku, który pozwala na poznanie zainteresowań czy zwyczajów i może być pomocny w podjęciu decyzji o wspólnej podróży. Poza tym użytkownicy aplikacji posiadający konto na Carpooling.pl za pomocą jednego kliknięcia będą mogli zobaczyć, dokąd w najbliższym czasie wybierają się ich znajomi.

Aplikacja dostępna jest pod adresem http://apps.facebook.com/carpoo… lub na fanpejdżu http://www.facebook.com/carpool… – szerokiej drogi!

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

One Reply to “Jak umówić się na wspólny przejazd na Facebooku?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *