Mark Zuckerberg przechytrzył Google i oficjalnie zapowiedział uruchomienie usługi pocztowej na Facebooku. Nie będzie to co prawda zwyczajny adres (at)facebook.com ale i tak rywale społecznościowego imperium muszą być wściekli.

Jak będzie funkcjonować zuckerbergowa poczta? Maile wysyłane pod wskazany przez użytkownika adres będą trafiały na konto na Facebooku! Przekierowanie to nic innego jak skok na pieniądze reklamodawców inkasowane przez królestwo Google’a. Wielkie pieniądze. Użytkownicy nie będą już musieli logować się na Gmaila i inne skrzynki pocztowe – całą elektroniczną korespondencję będą mogli przeczytać na Facebooku. Zamiast oglądać irytujące reklamy.

Szef Facebooka jest genialny: – W jego interesie jest, by użytkownicy mieli minimum powodów do opuszczania witryny. Im więcej czasu spędzą na stronie, tym będzie ona atrakcyjniejsza dla reklamodawców – mówi Mike Walsh, znawca nowoczesnych technologii i autor książki “Futuretainment” – cytuje “Rzeczpospolita”. Można przypuszczać, że największym marzeniem Marka Zuckerberga jest to, by uzależnieni od Facebooka w ogóle nie wylogowywali się z portalu.

Ciekawe, czy pocztowe innowacje umocnią pozycję Facebooka. Jedno natomiast jest pewne – podkopią pozycje Google’a. A jeszcze kilka miesięcy temu wyszukiwarkowy gigant rozsiewał plotki o rychłym uruchomieniu portalu społecznościowego Google Me. Krowa, która dużo ryczy, mało mleka daje.

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

One Reply to “Twoje maile trafią do Facebooka – cieszysz się?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *