Tego dnia na świecie zapanuje pokój. Albo chociaż względny pokój. Jeśli i to się nie uda – apelujemy o zawieszenie broni. Ten dzień to Międzynarodowy Dzień Pocałunku.

Świętować należy przede wszystkim 28 grudnia http://www.facebook.com/event.p… ale wskazane jest także częste całowanie się przed i po wydarzeniu. Celebrację Międzynarodowego Dnia Pocałunku zapowiedziało już grubo ponad 2 tys. użytkowników Facebooka. Ta liczba co prawda nie zwala z nóg ale wystarczy ją pomnożyć przez dwa – całowanie zazwyczaj przebiega w parach – i już mamy całkiem pokaźną gromadkę chętnych. No i został jeszcze ponad miesiąc do świętowania – na pewno rzesze chętnych potwierdzą swój udział w wydarzeniu.

Eksperci dowodzą, że ludzie, którzy się całują, żyją dłużej. O ile lat? Tego dokładnie nie udało się ustalić. Podczas pocałunku w organizmie wzrasta ilość hormonu szczęścia oksytocyny, podnosi się poziom adrenaliny, poprawia krążenie krwi i mózg jest bardziej dotleniony. Same plusy! Idealny lek na stres.

Nie pozostaje nam nic innego jak gorąco namawiać Was do świętowania Międzynarodowego Dnia Pocałunku. Warto poćwiczyć przed 28. grudnia. Co ważne – tego dnia (podobno) można całować każdego: “Weźcie sobie jakiegoś przechodnia i powiedzcie, że to w imię święta i puu” – pisze na stronie wydarzenia Magdalena. Co do Pań – nie powinno być z tym większego problemu. Panowie – lepiej nie całujcie zupełnie obcych kobiet na ulicy. Chociaż – do odważnych świat należy!

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

One Reply to “Międzynarodowy Dzień Pocałunku – świętujemy?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *