Przed beatyfikacją polskiego papieża Watykan stawia na Facebooka. Jeszcze w tym tygodniu na portalu zostanie uruchomiony oficjalny fan page Jana Pawła II.

Wszystkie strony fanowskie Jana Pawła II, które już dziś funkcjonują na Facebooku, nie mają błogosławieństwa Stolicy Apostolskiej. Największa http://www.facebook.com/pages/P… ma ponad 400 tys. fanów, inna http://www.facebook.com/PapaGio… ma ich blisko 300 tys. Ciekawe, czy po uruchomieniu oficjalnego profilu polskiego papieża nieoficjalne strony zostaną skasowane?

Czy promowanie Jana Pawła II na Facebooku to dobry pomysł? – Odkryliśmy, że Facebook służy nie tylko wymianie informacji, ale także tworzeniu wspólnoty – powiedział bp Paul Tighe, sekretarz Papieskiej Rady ds. Środków Społecznego Przekazu.

Watykan ma już swoje kanały na Twitterze http://twitter.com/news_va_en i YouTubie http://www.youtube.com/user/vat… . Na Facebooku popularna jest aplikacja Pope2you, która umożliwia m.in. wysyłanie wirtualnych kartek od papieża Benedykta XVI http://apps.facebook.com/popeto… .

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

29 Replies to “Jan Paweł II będzie miał stronę na Facebooku

 1. Wielu użytkowników facebooka to katolicy,a JP II cenił sobie nowoczesne technologie w docieraniu do wiernych,więc to bardzo dobry pomysł Na facebboku jest przecież miejsce dla każdego,bez względu na religię,jaką wyznaje i kim jest

 2. Jan Paweł drugi ma mieć tylko stronę ?! To trochę zamało jak takiego wielkiego człowieka co nie ? Powinien mieć no nie wiem własne święto a nie tylko stronę ale to moje zdanie 😀

 3. drogi(a)dofupo-pożałujesz tych słów..jak moga przejśc przez gardło takie rzeczy,niby ludzie są rozumni:((((

 4. ludzie macie z głową… idzcie głosować na wyższe podatki i linczujcie ludzi , którzy chcą przypominać o wybitnych Polakach… jesteście żałośni – ten naród to naród sprzedawców- sprzedawczyki są u władzy i wy także jesteście już zmanipulowani-marne marionetki w rękach żydów… pozdrawaim normalnych

 5. Według mnie to nie jest miejsce dla naszego Papieża fecebook -to jest zbyt poważna osoba na takie miejsce gdzie wszystkiego jest pełno .i reklam i opisów itp.Nie wyobrazam sobie aby tam miał być Papież

 6. Ogłoszą go świętym, bo był jednym z najlepszych przywódców tej faszystowskiej organizacji i odnowił a nawet zwielokrotnił szeregi niewolników watykanu.

 7. Radzę Gościowi by się dobrze zastanowił czy nie nalezeć do tej “faszystowskiej organizacji” jak to sam okreslił, bo taki przywódca jakim był Jan Paweł II rzadko się zdarzył na tej ziemi, poza jego samym Załozycielem. Faryzeusze mówili kiedyś, że to sekta, tylko jak sie okazuje trwa ona od 2000 lat (nie znam rzadnej innej by tyle przetrwała i zrobiła tyle dobrego) i to właśnie z niej wyrósł tak WIELKI CZŁOWIEK, którego szanują miliony ludzi na całym świecie.

 8. Abstrachując od tego , że JP II był dobrym człowiekiem i nawet zgodziłbym się, że zasłużył sobie na to by zostac świętym (wy debile, którzy tego nie czaicie i tak tego nie zrozumiecie…..więc szsz…….)….. Robiąc z tego fakt i zadarzenie na facebook’u, możecie równie dobrze zrobicz tego zdarzenie na każdym nędznym portalu…. pytanie tylko….. jaki to ma cel….. pojedna czy oddalic naród od siebie……. Mam w dupie wszelkie konwenanse, ale mam też szacunek dla tego człowieka….. aha i zapomniałem dodac jestem ateistą i patrząc na wypowiedzi powyżej jest mi zwyczajnie wstyd za chołotę, która niewiele ma do powiedzenia……. Druga kwestia…. nie spodziewam się dobrej reakcji, ponieważ widzę jaki stosunek maja ludzie sami do siebie… więc czego oczekiwac…..dyskusji, czy może faktu, że dostanę jakąś obelgą w łeb zachwil pare…… Żal mi “Nas” , kiedyś przynajmniej trzymaliśmy się razem……… teraz razem na siebie sramy……. Welcome to free Poland……:))))))))

 9. dla mnie to taki sam zwykły człowiek jak każdy . Kośćiół polski chce zarobić więcej na jego relikwiach i zdjęciach i za durnym wstawiennictwem i dla tego to właśnie polska zrobiła z niego świętego . Wystarczy kilka zwałszowanych uzdrowień i powiedzmy 1 milion podpisów i już mamy świętego . W polśce zyje ponad 30 % emerytów i ludzi którzy wieżą w pierdoły , i mamy świętego . Za kilka setek pokoleń jezus nie będzie tak słynny w Polsce jak nasz Pamież . Polska to kraj pogańskai więć dlatego tak jest .

 10. Co wy tu wygadujecie! tzn większość z was! Chyba się nie zastanawiacie w ogóle co piszecie! Nawet choć tak na JanaPawła II bluzgacie, to On z pewnością gdyby was spotkał pogadałby z wami jak ze swoimi przyjaciółmi! Przecież on był taki dobry, fajny,jak każdy z nas, a wy go tak obrażacie!

 11. dzisiaj widziałam jego plakat na mieście zaraz obok plakatu maryli rodowicz i jakiegos hip hopowca, heh rozbawiło mnie to, taki człowiek popkultury troche

 12. fajnie mi się podoba;) tylko czekać teraz bedę na tą chwile!;) Ojciec Święty Jest najwspanialsza Osobą.. a Ci którzy piszą ze to durne to już ich kłopot! mi się to podoba… i jeśli komuś to przeszkadza o niestety musi się do tego dostosować! tak ja ja do waszych bzdur!!! do was to nie dochodzi ze Karol Wojtyła był wspaniałym Ojcem?? chyba nie i tego nie zrozumiecie! kocham go i zawsze będę o nim pamiętać..;*;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *