Informacja o tragicznym w skutkach trzęsieniu ziemi w Japonii szybko rozprzestrzeniała się na Facebooku. Stworzono specjalną mapę, na której możemy zaobserwować aktywność użytkowników, którzy pisali o katastrofie na portalu społecznościowym.

Według rzecznika Facebooka serwis był powszechnie wykorzystywany do wymiany informacji na temat trzęsienia ziemi i tsunami, które nawiedziły Japonię. Nadto, tradycyjnie, Facebook jest doskonałym narzędziem kontaktu między tymi, którzy doświadczyli tragedii na miejscu a ich rodzinami i przyjaciółmi rozsianymi po całym świecie.

Na animowanej infografice http://videos.icnetwork.co.uk/m… zobaczycie czarne, migające plamy. To w tych miejscach świata w swoich postach użytkownicy używali słów “Japonia”, “trzęsienie ziemi” i “tsunami” w ub. czwartek i piątek.

Jak widać na infografice, o tragedii najczęściej pisali użytkownicy wschodniego i zachodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych, Europy północnej i południowo-wschodniej Azji.

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

19 Replies to “O japońskim tsunami na Facebooku – infografika

  1. A gdzie – na zdjęciu – granice Estonii, Łotwy, Litwy, Białorusi, Ukrainy i pomiędzy Czechami a Słowacją?

  2. pewnie Amerykańce robiły zestawienie tych danych, więc się nie ma co dziwić …. oni tak mają z wiedzą o świecie, totalne imbecyle!:)

  3. Facebook jest doskonałym narzędziem kontaktu między tymi, którzy doświadczyli tragedii ‘ – czlowiekowi sie w dupie poprzewracalo od tej slawy, zeby ludzka tragedia wlasne korzysci zdobywac? serca scierwo nie macie.

  4. Promocja żydowskiego Facebooka trwa. Ciekawe że ludzie po obejrzeniu filmu o właścicielu nadal z niego korzystają. Ale co tam moralność i kanciarstwo to teraz norma. A z mapki wynika że korzystali głównie angielsko języcznik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *