Zaczęło się niewinnie, od lokalnej sieci społecznościowej na Uniwersytecie Harvarda. Później Mark Zuckerberg postanowił opanować świat. I właściwie mu się to udało. Poza Chinami, Rosją, kilkoma państwami Ameryki Południowej i Indiami. Facebook jest liderem sieci społecznościowych. A największą obsesję na punkcie Fejsa mają mieszkańcy Stanów Zjednoczonych. Czy ta ekspansja może wywołać uzależnienie od Fb? Z czasem sami na własnej skórze się przekonamy.

Uzależnienie od Facebooka – czy jest realne?

Takie wnioski można wysnuć z badań przeprowadzonych przez comScore. Przeciętny użytkownik Facebooka z USA spędza na portalu co najmniej 4,5 godziny miesięcznie. Tylko w ciągu jednego roku liczba amerykańskich użytkowników największego na świecie serwisu społecznościowego wzrosła o 38 procent – ze 111 mln w grudniu 2009 do 153 mln w grudniu 2010. Co miesiąc z Facebooka korzysta trzy czwarte internautów z USA. Można wysnuć wniosek, że wraz ze wzrostem popularności Facebooka, będzie wzrastać uzależnienie.

Inne sieci społecznościowe tracą użytkowników. Największe straty notuje MySpace, liczba użytkowników serwisów Linkedln, Twitter, Tumblr i Formspring nie zmienia się. Zastój oznacza w internecie rychły upadek.

Uzależnienie od Fb – dane statystyczne

Więcej czasu przesiadują na Facebooku kobiety. Ponad 13 procent amerykańskich użytkowników Facebooka to osoby powyżej 55. roku życia. Co ciekawe – coraz więcej dzieci zakłada konta w serwisie. Wirtualne profile mają już dwulatki. Serwisy internetowe w XXI w. nie mają granic. Mogą być dla każdego i o wszystkim. Taki o to uniwersalny nasz świat. To szczególnie dotyczy regulaminów serwisów internetowych, gdzie każdy portal może – choć nie musi – zrobić z danymi co tylko zechce. Dzieje się to przez to, że ich nie czytamy. Zakładając na szybko konto, bo juz je musimy mieć „na ślepo” zgadzamy się ze wszytskim. Podyktowane jest to na pewno szybkim tempem życia oraz zaufaniem, które przeobraża się w uzależnienie od mediów społecznościowych

Amerykanie stanowią tylko 30 procent aktywnych użytkowników Facebooka. Pozostałe 70 procent to facebookowicze spoza Stanów.

Można dojść do kolejnych wniosków, czy za kilka lat będziemy światkami globalizacji Facebooka. Przy czym uzależnienie od Fb, nie będzie sięgało tylko komputerów, ale także, a może przede wszystkim użytkowników mobilnych.

Zapraszam Was do innych wpisów, w któych m.in. może się dowiedzieć na temat programu dla hoteli, który w obecnych czasach jest ważnym tematem a propo odpowiedniego zarządzania jak i dla samych klientów hoteli. Również możecie znaleźć inny temat jaki naprawa bram – ten szczególnie dotyczy osób migrujących, którzy próbują znaleźć swoje miejsce na świecie na przedmieściach miasta bądź na wsi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *