Każdy z nas ma swoje grono znajomych na Facebooku. Utrzymujemy mniej lub bardziej zawiłe reklacje. Ale czy usuwanie z grona znajomych, my kogoś, czy ktoś nas powinno być problemem, którym powinniśmy się przejmować? Wydaje mi się, że nie. Taka jest kolej rzeczy.

Efekty usuwania z grona znajomych

Uzależnienie od Facebooka może się negatywnie odbić na zdrowiu psychicznym. Każdy użytkownik powinien wiedzieć, gdzie się kończy społecznościowa aktywność i zaczyna realne życie. Szkopuł w tym, że dla niektórych zakończenie przyjaźni na portalu to prawdziwy policzek. Cholernie bolesny cios. Bo ktoś nie chce z nami utrzymywać relacji. Zaczynamy coraz bardziej utożsamiać się z wirtualnym światem, gdzie usuwanie z grona znajomych na Fb oznacza w realnym świecie tak samo.

Skutki usuwania z Facebooka

W przypadku naszego bohatera wyrzucenie z grona znajomych zakończyło się tragicznie. Choć to wszystko tylko kpiny z wirtualnych relacji, desperacja przerysowana, to jednak ziarenko prawdy się w tych oparach absurdu kryje – od Facebooka może odbić.

Mamy nadzieję, że nikt z Was nie wpadnie w szał po stracie znajomego na Fejsie. Istnieje wtyczka Unfrriend Finder, która pokazuje, kto i kiedy usunął nas z grona znajomych.

Czego nie robić, by wyjść z nieprzyjemnych sytuacji obronną ręką? Musicie sami do tego dojść, a może po prostu dojrzeć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *