Złamane męskie serca nie palą się do zmiany statusu związku na Facebooku. Mężczyźni zmieniają status z “w związku” na “wolny” dopiero po czterech tygodniach od zerwania. Kobiety zazwyczaj robią to od razu.

Ze zmianą statusu związku zwleka aż 63 proc. panów – wynika z sondażu* przeprowadzonego przez serwis randkowy ALovingSpace.com. 8 proc. z nich w ogóle nie informuje o zerwaniu na Facebooku. Tylko 15 proc. wylewnych mężczyzn podaje przyczynę rozstania.

Za to kobiety z lubością piszą na Fejsie o miłosnych rozterkach. Najpóźniej kilka dni po rozstaniu zmieniają status związku na “wolna”. Ale to jeszcze nie wszystko. Szczęśliwe singielki informują o przyczynach rozstania i publikują rozanielone fotografie. 20 proc. z nich robi to w celu upokorzenia byłego partnera.

Dlaczego kobiety szybciej zmieniają status związku po rozstaniu? Według autorów badania zerwanie jest dla pań doskonałą okazją do znalezienia nowego, lepszego partnera. Bardziej “kompatybilnego”. Co wcale nie oznacza, że panie nie cierpią po zakończeniu związku – wręcz przeciwnie. Lecz w przeciwieństwie do mężczyzn kobiety nie tłumią w sobie emocji.

Czy po rozstaniu od razu zmieniacie status związku na Facebooku? A może w ogóle nie informujecie społecznościowych znajomych o swoich miłościach?

—-
*W sondażu internetowym przeprowadzonym w Wielkiej Brytanii wzięło udział tysiąc kobiet i mężczyzn w wieku od 18 do 65 lat.

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *