O naiwności! Ponad 100 tysięcy użytkowników Facebooka nabrało się na aplikację “Kto wchodził na twój profil ???”. Jeśli dostaliście zaproszenie do korzystania z tej appki – miejcie je w głębokim poważaniu.

Facebook nigdy nie udostępniał i nie udostępnia informacji o tym, kto odwiedzał nasz profil. Być może kiedyś portal zostanie wzbogacony o szpiegowskie narzędzie. My szczerze w to wątpimy.

Appka żąda dostępu do podstawowych informacji profilowych i adresu e-mail. Ale to nie wszystko. “Kto wchodził na twój profil ???” chce także publikować treści w naszym imieniu. Spamerskie nasienie.

Po nadaniu aplikacji wszystkich uprawnień przeglądarka (w tym wypadku – Firefox) informuje nas, iż “To połączenie jest niezaufane”. Ryzykujemy.

I co? I guzik. Dalej nie wiemy, kto sprawdzał nasze społecznościowe jestestwo na Facebooku. Za to o naszej aktywności aplikacja poinformowała wszystkich znajomych. Spam!

Jeśli nabraliście się na “Kto wchodził na twój profil ???” jak najszybciej skasujcie appkę w “Ustawieniach prywatności” jednocześnie usuwając całą jej aktywność.

A tak BTW to czy serio chcecie wiedzieć, kto Was inwigiluje na Facebooku?

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

5 Replies to “Kto wchodził na twój profil?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *