Seniorzy rosną w siłę na Facebooku. Wśród blisko miliarda osób zarejestrowanych na portalu 65 proc. to internauci, którzy ukończyli 35 lat. Przeciętny użytkownik serwisu ma 38 lat, a najszybciej rosnącą grupą demograficzną są kobiety w wieku powyżej 55. roku życia. Najstarsza jest 101-letnia Amerykanka, Florence Detlor.

Co warte podkreślenia Facebook powstał z myślą o studentach Harvardu, szybko jednak przekształcił się w globalną społeczność i gigantyczną platformę wymiany informacji. Dziś mało kto wyobraża sobie życie bez popularnego Fejsa, a od społecznościowej aktywności coraz częściej uzależniają się nasze babcie i nasi dziadkowie.

Optymizmem napawa fakt, że obecnie aż 47 proc. osób od 50. roku życia wzwyż ma profile na portalach społecznościowych. Co piąty pięćdziesięciolatek codziennie loguje się na ulubionej społecznościówce.

“Portret typowego, szarego użytkownika Facebooka przeszedł ewolucję. Zamiast nieopierzonego studenta, mamy do czynienia z dojrzałą osobą w średnim wieku. Zamiast kanału czysto towarzyskiego – ze świetnym polem do marketingu i PR-u. Połowa polskich konsumentów przed zakupem szuka informacji o produkcie w sieci, z czego prawie trzy czwarte z nich jest na Facebooku. Dobry sprzedawca musi być tam, gdzie jego potencjalny klient. Fan page marki to obecnie absolutna konieczność” – podkreśla Dominika Chłopicka, manager ds. social media w 365PR.

Marketerzy zaznaczają, że użytkownicy powyżej 25. roku życia są, z punktu widzenia reklamodawców, najcenniejsi. Taka mała dygresja na koniec.

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

15 Replies to “Załóż babci Facebooka!

  1. W życiu nie założe babci i dziadkowi konta na fejsie. Juz UB chcialo im tez konta założyć dawno temu i też się nie dali. Tych nowoczesnych teczek … ups przepraszam kont też nie chcą.

  2. Dlaczego ktoś ma mi zakladać konto. Sama sobie zalożyłam i wszystkie moje rówieśnice też. A mlodzi niech się uczą językow obcych ( tak jak my), ortografii, gramatyki i kultury. Mam 73 lata i radzę sobie lepiej niż tzw mlodzi

  3. cytat : “Babci to ja mogę najwyżej sztuczną szczękę założyć jak ładnie poprosi.” ja na kompie pracuję od lat, kiedy wy jeszcze nie byliście w planach! Więc większośc Babć wam może założyć konto- jak ładnie poprosicie!

  4. I co się śmiejecie? Moja babcia siedzi dziennie na necie dłużej ode mnie, bo ja pracuję, a ona, na emeryturze, ma kupę wolnego czasu :-P. Ciekawe, czy jak my będziemy w takim wieku, to też będziemy z tym wszystkim na bieżąco?

  5. ….zastanawiam się skąd w MŁODYCH tyle pogardy dla STARSZYCH.Tak szybko mijamy – ani się obejrzą i będą dziadkami i babciami;)

  6. Tytuł nawiazuje do “zabierz babci dowod” w domysle bo nie wie co robi . A efekty widzicie męty i zlodzieje w rzadzie,agendy obbcych wywiadow rzadzą Polska.Trzeba sluchać tego co starsi maja do powiedzenia tym bardziej że prwaie nigdy nie chca zrobic krzywdy swoim bliskim a raczej ostrzec.- choć nie zawsze potrafia to przekazać w odpowiednoo “nowoczesnych” slowach . Rozbici pokoeń slużą takie wlasnie triki socjotechniczne .Facebook to strony inwigilacyjne i tylko młodzi – czytaj beztrosko glupi- sądzą że takie szczegolowe dane przeopadaja wraz z tym jak przybywa im lat. Jak glupi i okrotni ludzie chca zdobyc “slawę” nawet idioty swiadczą morderstwa zwiarzatgwałty i pobicia .Wniosek że takie fora odwiedzaja najczęściej ludzie ulomni i duchowo i na umyśle. A tytuł jest parafraza “zabierz babci dowod” w domysle bo nie wie co robi.I co?cieszycie sie z Mosze Tuska?? obce wywiady ktore rzadza Polska przez marionetki zrobili was w bambuko !!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.