Z australijskiego ogrodu zoologicznego zginęło 8 małp. Zoo apeluje za pośrednictwem Facebooka do wszystkich, którzy mogą pomóc odnaleźć zaginione zwierzęta, o wsparcie. Za ogłoszenie na portalu przyjaciele zwierząt co prawda nie zapłacili ani centa ale liczba “lubiących” Symbio Wildlife Park na FB nie powala. Postanowiliśmy więc wesprzeć akcję poszukiwawczą. Także za darmo.

Złodzieje włamali się do zoo w nocy z niedzieli na poniedziałek kradnąc między innymi zagrożone wyginięciem gatunki małp: Tamaryny Białoczube i Pigmejki. Te ostatnie są tak małe, że z powodzeniem mieszczą się w dłoni.

Jak podkreślają pracownicy australijskiego ogrodu zoologicznego skradzione zwierzęta potrzebują specjalistycznej diety i mogą nie przeżyć, jeśli natychmiast nie wrócą do zoo. Miejmy nadzieję, że ktoś spośród ogromnej rzeszy fejsbukowiczów zna los rzeczonych małp.

Każdy kto wie gdzie są skradzione zwierzęta proszony jest o kontakt z australijskim ogrodem zoologicznym pod numerem telefonu +612 4294 1244. Dzwoniąc należy pamiętać o różnych w Polsce i Australii strefach czasowych.

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

One Reply to “Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie. Na Facebooku”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *