Paweł Kukiz to twardy zawodnik i w kaszę dmuchać sobie nie da. W ramach inicjatywy zmieleni.pl muzyk walczy o wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych. Nie jest sam – jego pomysł poparły już tysiące osób zaś o samej akcji zrobiło się bardzo głośno.

Kukiz chce zebrać co najmniej 100 tysięcy podpisów by móc złożyć w Sejmie obywatelski projekt dotyczący jednomandatowych okręgów wyborczych właśnie.

Na Facebooku agituje pod szyldem wydarzenia “Popieram wprowadzenie 460 jednomandatowych okręgów wyborczych (JOW) w wyborach do Sejmu RP!” https://www.facebook.com/events… . Oto słowo Kukiza:

“Jesienią 2004 politycy obozu, który dzisiaj praktycznie niepodzielnie rządzi Polską, podjęli akcję ustrojową, którą ogłosili jako jeden z największych projektów przeprowadzonych na polskiej scenie politycznej. Na czele akcji stanął obecny premier – wówczas jedynie wicemarszałek Sejmu. Powołano 2,5 tysiąca pełnomocników gminnych, 379 pełnomocników powiatowych i 41 pełnomocników okręgowych. Uruchomiono ok. 1000 stałych punktów zbierania podpisów. Po 3 miesiącach zebrano ponad 750 tysięcy podpisów i triumfalnie, w spektakularnej procesji wniesiono do Sejmu. Jednym z głównych postulatów było wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych” – czytamy na Facebooku.

I dalej:

“Co się stało z listami podpisów? Ten największy projekt przeprowadzony na polskiej scenie politycznej okazał się gigantycznym oszustwem. Po prosty zostało ZMIELONE. Dlatego powołujemy do życia stronę zmieleni.pl i chcemy razem z Wami odtworzyć tamtą listę poparcia. Gwarantujemy, że te podpisy nie zginą ani nie zostaną zniszczone. Podpiszcie się pod apelem i udostępniajcie stronę znajomym. Niech to będzie wielka obywatelska akcja!” – apeluje organizator społecznościowego strajku.

Póki co niewiele, bo blisko 800 osób, dopisało się do protestu. Ale fan page “zmielonych” polubiło już ponad 9,6 tys. użytkowników Facebooka https://www.facebook.com/Zmiele… .

Dołączycie do Kukiza?

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

8 Replies to “Kukiz walczy na Facebooku. Nie będzie kompromisów

  1. taaa… najlepiej siedzieć cicho i pozwolić żeby nami manipulowano jak marionetkami, przyklaskując władzy, która obiecuje jedno, a robi “swoje”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *